BABORÓWKO DRIVING SHOW - ZNAMY MISTRZA POLSKI

04.09.2022 12:00:00

Podziel się

Zakończyły się międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami Baborówko Driving Show 2022, które odbyły się 1-4 września. Impreza wyłoniła zwycięzców Pucharu Narodów czwórek i par, a także Mistrza Polski zaprzęgów czterokonnych.

W próbie zręczności o puchar Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w czwórkach najlepszy był Boyd Exell (AUS) powożący końmi: CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR. Miejsce drugie zajął Christoph Sandmann (GER) z końmi AMICO 34, DONVITO VD MULLIGENVREE, HERO H i JORDAN. Trzecie miejsce należało do Daniela Schneidersa (AUT), powożącego konie: DANCINGSTAR, ENRIQUE H, GHANDI i FANNO.

Sprawdzian dla powożących

W klasyfikacji końcowej konkursu zaprzęgów czterokonnych CAIO4*-H4 o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza po trzech dniach rywalizacji pozycję lidera potwierdził Boyd Exell (AUS). Drugie miejsce objął Daniem Schneiders (AUT). Miejsce trzecie należało do Anny Sandmann (GER).
– To był doskonały sprawdzian dla powożących przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za trzy tygodnie. Wszyscy czuli się tu zadowoleni i mile widziani – powiedział Daniel Schneiders.

W Pucharze Narodów zaprzęgów czterokonnych o puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki tryumfował zespół z Niemiec w składzie: Anna Sandmann, Markus Stottmeister i Christoph Sandmann. Miejsce drugie zajęła ekipa z Australii: Boyd Exell i Tor Van Den Berge. Trzecie miejsce objął zespół z Polski w składzie: Piotr Mazurek, Wiesław Sadowski i Krzysztof Szczepaniak.

Triumf Polaków

W ramach konkursu CAIO4*-H4 rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski zaprzęgów czterokonnych 2022. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Piotr Mazurek, srebrny medal Wiesław Sadowski, a medal brązowy  Aleksander Fularczyk.

W parach o puchar Stadniny Kunowo w konkursie zręczności najlepszy był dzisiaj Dariusz Bajer (POL), powożący końmi JASPER i IDEAAL VS. Drugi był Rafał Wojtacha (POL), mający pod wodzami konie LORENZO i LEX, a trzeci reprezentujący Niemcy Sandro Koalick, powożący końmi JULIUS i KIMON GSM.

Zacięta rywalizacja

Po trzech dniach rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej w parach został Sandro Koalick (GER). W klasie CIAO4*-H2 na drugiej pozycji uplasował się Rens Egberink (NED) z KULANO i JEAMON VAN DE MARTHA HOEVE TEXEL. Trzecie miejsce zajął Torsten Koalick (GER) powożący konie CASSANOVA T, CIANITA i EZABELLA.

Puchar Narodów zaprzęgów parokonnych wygrała drużyna Niemiec w składzie: Sandro Koalick, Carola Slater-Diener i Sebastian Warneck. Miejsce drugie zajęła ekipa Polski w składzie: Rafał Wojtacha, Marek Baryłko i Szymon John. Miejsce trzecie należało do zespołu z Holandii, który tworzyli: Rens Egberink i Leo Van Der Burgt.

Udany debiut

– Baborówko Driving Show 2022 to bardzo udany debiut i z przyjemnością mogę powiedzieć, że zaprzęgi na pewno zagoszczą na stałe w kalendarzu sportowym Ośrodka Jeździeckiego Baborówko – podsumował zawody Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.

To ostatnie w tym sezonie zawody w Baborówku, które wieńczą intensywny i różnorodny kalendarz sportowy. W tym roku w Ośrodku Jeździeckim Baborówko odbyły się międzynarodowe imprezy w trzech konkurencjach jeździeckich: WKKW (Festiwal Jeździecki Baborówko w maju), skokach przez przeszkody (Baborówko Jumping Show w lipcu) oraz powożenie (Baborówko Driving Show we wrześniu).