Styczniowe wydanie ,,Horse & Business Magazine"

Podziel się

 

Zazdrość ma dwa oblicza. Z jednej strony stanowi mieszaninę pogardy, wrogości, nietolerancji, donosicielstwa, gniewu i lęku. Tego typu zachowanie – wynikające często z zaniżonej samooceny i koncentrowania się na tym, co osiągnęła inna osoba, zamiast na sobie – może prowadzić do wielu różnorodnych konfliktów. Nieprzyjemne docinki, złośliwe plotki czy agresja słowna mogą zranić, a nawet zniszczyć wartościowe osoby. Z drugiej strony zazdrość może być budująca, motywować do twórczego działania, dodawać energii, wzmocnić i stanowić pomoc w dojściu do obranego celu, który wydawałby się nie do osiągnięcia. Może też być pełna podziwu i prowadzić do refleksji nad swoim samorozwojem, do zastanowienia się, czy warto coś zmienić w swoim życiu i nauczyć się czegoś nowego.

W środowisku jeździeckim, tak dynamicznym i pełnym pasji, gdzie na co dzień kontaktujemy się z wieloma osobami, z pewnością każdy spotkał się z tym uczuciem. Niestety, bardzo często z jego negatywną odmianą. 

Czym jest zazdrość, gdzie są jej źródła i jakie są metody radzenia sobie z tym uczuciem? Odpowiedzi na te pytania warto poszukać w temacie wydania, w artykule pt.: „Zazdrość w jeździectwie – emocja, o której mówi się szeptem”. O zazdrości opowiadają w nim nie tylko psycholodzy, ale też trenerzy i sami zawodnicy. Pomocne w tej kwestii mogą też być materiały przygotowane przez Jagodę Smoleńską, Karolinę Mądry oraz Darię Święcicką. Wszyscy zgodnie twierdzą, że najważniejsze jest świadome podejście do tematu, by ostatecznie przekuć zazdrość, zawiść czy hejt w konstruktywne rozmowy i budowanie trwałych, satysfakcjonujących relacji.

Starannie wyselekcjonowane konie sportowe, o dobrym rodowodzie i wyśmienitej kondycji, z pewnością wzbudzą zazdrość (polecam tylko tę pozytywną odmianę) w niejednym członku społeczności jeździeckiej. A takie właśnie można spotkać w Klubie Jeździeckim Barłomino, gdzie szczególny nacisk kładzie się na zrozumienie potrzeb zwierząt i zapewnienie im najlepszych warunków. Ten jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce, leżący na niezwykle urokliwej, kaszubskiej ziemi, stanowi idealne miejsce dla osób szukających wytchnienia, komfortu i kontaktu z naturą. To również miejsce dla jeźdźców szukających swojego konia. W JKS Barłomino konie są hodowane, szkolone i przygotowywane do największych wyzwań sportowych. Wśród nich znajduje się gwiazda z okładki, ogier Morrison który w 2023 r. został czempionem Anglo European Studbook czteroletnich  koni ujeżdżeniowych. O tym, jak oszlifować jeździecki diament, opowiadają w wywiadzie wydania Adam Nicpoń oraz Daniela Kuczkowska.

Po zawodach w Warszawie oraz Poznaniu CAVALIADA Tour przenosi się do Sopotu, a następnie do Krakowa, gdzie pod koniec lutego 2025 r. odbędzie się wielki finał cyklu. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które niezmiennie przyciąga tysiące miłośników sportów jeździeckich.

 

Najnowsze wydanie już dostępne >>>