Aktualności

26-11-22 ZASTOSOWANIE AKUPRESURY W LECZENIU KONI

Akupresura może być stosowana jako osobna terapia lub jako wspomaganie medycyny konwencjonalnej. Ta wywodząca się z Azji metoda polega na łagodzeniu bólu poprzez ucisk określonych punktów na ciele. Z powodzeniem wykorzystuje się ją w medycynie weterynaryjnej, m.in. w leczeniu koni.

Zobacz więcej

25-11-22 PROBLEMY OKULISTYCZNE U KONI

Okulistyka koni jako dziedzina weterynarii wzbudzała zainteresowanie już w starożytności, pierwsze opisy anatomii końskiego oka powstały w XVII w., lecz zaangażowanie w jej rozwój nastąpiło dopiero w XX w. Można powiedzieć, że rozród, ortopedia i chirurgia wyprzedziły zapomnianą okulistykę aż do czasu...

Zobacz więcej

25-11-22 POTOMKOWIE GWIAZD W KOLEKCJI CAVALIADA HORSE AUCTION 2022

Piętnaście utalentowanych, starannie wyselekcjonowanych dwu i trzyletnich koni skokowych tworzy kolekcję CAVALIADA Horse Auction 2022, która po raz drugi odbędzie się w ramach CAVALIADY w Poznaniu, w piątek, 16 grudnia br.

Zobacz więcej

22-11-22 CAVALIADA POZNAN – 23 KONKURSY, PIĘĆ KONKURENCJI, AUKCJA KONI SPORTOWYCH

Dwie areny, 23 konkursy, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu, konkursy dla młodych koni i amatorów, boksy zlokalizowane w komfortowych pawilonach targowych oraz CAVALIADA Horse Auction - tak w skrócie przedstawia się program CSI CAVALIADA Poznań, rozgrywanych od 15 do 18 grudnia br.

Zobacz więcej

15-11-22 KOBIETY GÓRĄ NA CAVALIADZIE W WARSZAWIE!

Największa impreza jeździecka, otwierająca cykl zawodów halowych CAVALIADA Tour zakończyła się zwycięstwem amazonki – Natalii Palmowskiej, która na Dr. Jones po raz pierwszy w karierze osiągnęła taki sukces i wygrała najważniejszy konkurs zawodów – PKO Bank Polski Grand Prix. Również po raz pierwszy...

Zobacz więcej