22 flagi na 4Foulee

Podziel się

Zawody 4Foulee rozegrane zostaną w dniach od 8 do 11 czerwca. Jakich zawodników będzie można zobaczyć na Hipodromie Wola w Poznaniu?

Na Hipodromie Wola w Poznaniu zobaczymy jeźdźców z 22 krajów. Na liście zgłoszeń znajdują się między innymi takie gwiazdy, jak: zwycięzca Grand Prix 4Foulee z 2019 – Łotysz Kristaps Neretnieks, czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich z Aten – Belg Dirk Demeersman, zwycięzca LGCT Grand Prix w Rzymie z 2021 – Francuz Olivier Robert czy najlepszy jeździec Maroko – Abdelkebir Ouaddar kilka lat temu wraz z koniem Quickly de Kreisker był przez wiele miesięcy liderem światowego zestawienia par. Do Poznania powracają też stali bywalcy 4Foulee: Andrius Petrovas z Litwy, Bruce Goodin z Nowej Zelandii, Włoch Roberto Turchetto czy Luka Zaloznik z Macedonii Północnej. Pojawią się też nowe, młode gwiazdy, takie jak bracia Oliver i William Fletcher z Wielkiej Brytanii – medaliści mistrzostw Europy kategorii młodzieżowych.

Na starcie nie zabraknie też najlepszych Polaków, na czele z liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim, do którego dołączy w tym roku jego syn – 16-letni Patryk, który odnosi już pierwsze duże sukcesy w klasach rankingowych. Powalczą też: Michał Kaźmierczak, Maksymilian Wechta, Krzysztof Ludwiczak, Adam Grzegorzewski, zwycięzca Grand Prix z 2021 - Wojciech Wojcianiec oraz czwarty zawodnik i najlepszy Polak zeszłorocznego konkursu - Marek Lewicki.

Wśród siedmiu zgłoszonych powożących znajdują się zwycięzca 4Foulee z 2021 – Daniel Schneiders z Austrii oraz dobrze znany polskiej publiczności Aleksander Fularczyk.

Pula nagród całej imprezy to 1 035 000 PLN. Aż 4 z 15 konkursów zaliczane będą do światowego rankingu. Wszystkie mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W czwartek będzie to konkurs na punkty i czas (145 cm, o nagrodę jeździeckiej Wielkopolski), w piątek konkurs 150 cm z rozgrywką (o nagrodę honorową patronów Poznania Piotra i Pawła), w sobotę konkurs dwunawrotowy (150 cm - XIII Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm), będące kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2024 i Mistrzostw Europy 2023.

Bilety dostępne na stronie: https://tobilet.pl/4foulee-csi4-poznan-2023.html

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo zapraszamy do oglądania transmisji na https://live.4foulee.pl/

Więcej informacji na http://4foulee.pl