AUKCJA CAVALIADY SZANSĄ DLA POLSKICH HODOWCÓW

03.11.2022 12:00:00

Podziel się

Druga edycja CAVALIADA Horse Auction odbędzie się 16 grudnia br. o godzinie 21.00 w Poznaniu. W zeszłorocznym debiucie imprezy sprzedano wszystkie konie, a średnia cena uzyskana na aukcji wyniosła 20 500 euro.

Najwyższą cenę uzyskał koń Cordian (Cornet Obolensky x Quidam De Revel), hodowli Marka Wąsiewicza – 45 tys. euro. Zainteresowanie tegoroczną edycją wśród hodowców gwarantuje jeszcze lepszą jakość koni.

W trakcie poznańskiej edycji, która jest największą spośród czterech całego cyklu CAVALIADY Tour, w piątek, po zakończeniu rozrywkowego konkursu Potęgi Skoku, o godzinie 21.00 rozpocznie się druga edycja CAVALIADY Horse Auction. Jest to aukcja koni skokowych 2- i 3-letnich (roczniki 2019 i 2020), zarejestrowanych w polskich i zagranicznych księgach stadnych. – Pierwsza edycja nie tylko spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników, hodowców i kibiców, ale również zakończyła się dużym sukcesem finansowym. Zarówno wszystkie wyniki, jak i odbiór społeczności jeździeckiej wskazują na to, że CAVALIADA wkroczyła na rynek aukcyjny z przytupem. Uważamy, że to wydarzenie ma ogromny potencjał, który będziemy rozwijać. Otrzymujemy mnóstwo zapytań od hodowców, którzy chcą zgłosić swoje konie, także widzimy zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia i to nas cieszy – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.  Więcej TUTAJ