Australijczyk wygrywa cztery gwiazdki w Strzegomiu, Polka trzecia

22.04.2024 12:00:00

Podziel się

Christopher Burton na koniu Clever Louis triumfował w klasie CCI4*-L, najtrudniejszym konkursie rozgrywanym podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Joann Pawlak z Fantastic Friedą zajęła trzecie miejsce.

Christopher Burton pozycję lidera objął już po próbie ujeżdżenia, utrzymał ją nawet z punktami karnymi za spóźnienie na crossie, a zwycięstwo przypieczętował czystym występem na parkurze - 35.4. Na drugim miejscu uplasował się Pontus Hugosson na koniu Zin Fire - 47.2. Najlepszy przejazd próby terenowej zapewnił Szwedowi awans z 5 pozycji po ujeżdżeniu na drugie miejsce i nawet z jedną zrzutką i czterosekundowym spóźnieniem na parkurze utrzymał tą lokatę. Polka Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda po ujeżdżeniu była siódma, na metę crossu dotarła z przekroczeniem normy czasu, mimo to awansowała na piąte miejsce, a próbę skokową pokonała na czysto - 52.4.  

Cztery krótkie gwiazdki wygrał Robin Godel na koniu Grandeur De Lully - 32.0. Szwajcar był wiceliderem po ujeżdżeniu, po crossie mimo punktów karnych za przekroczenie normy czasu utrzymał swoją pozycję, a czystym występem na parkurze zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce zajął Andrew Hoy na koniu Vassily De Lassos - 33.4. Reprezentant Australii po ujeżdżeniu był ósmy, po bezbłędnym, lekko spóźnionym crossie awansował na trzecią lokatę, próbę skokową zaliczył bez punktów karnych. Trzecie miejsce wywalczyła Belgijka Lara De Liedekerke - Meier na Formidable 62 - 34.0. Polski reprezentant Robert Powała na klaczy Tosca Del Castegno w wynikiem 42.1 punktów karnych zajął 12. miejsce.

Liderka po próbie ujeżdżenia Niemka Johanna Marloh na klaczy Crazy Carlotta po bezbłędnym crossie i jednej zrzutce na parkurze z końcowym wynikiem 31.8. wygrała konkurs trzech długich gwiazdek. Drugie miejsce zajął je rodak Mathies Rüder na Bon Ton - 34.8, a trzecie Szwajcarka Mélody Johner na Gratte Cielle Peccau - 36.4.

W trzech krótkich gwiazdkach triumfowała Antonia Baumgart na koniu Lamango. Niemka pozycję liderki objęła po bezbłędnym występie na parkurze, na metę crossu dotarła „na czysto” z niewielkim spóźnieniem - 31.1. Bardzo dobry występ i drugie miejsce na podium zajął Paweł Warszawski na wyhodowanej w Polsce klaczy Hatteria II - 32.7. Para bez błędów zaliczyła próbę skokową, a na crossie zanotowało zaledwie jednosekundowe przekroczenie normy czasu. Trzecia lokata przypadła Mélody Johner na koniu Erin - 35.1.  

Kane Van Houte z Holandii na koniu Guapo 29 po bezbłędnej próbie terenowej i skokowej zwyciężył w konkursie dwóch długich gwiazdek - 34.8. Druga była Lara De Liedekerke - Meier na klaczy La La Land D'arville - 36.8, a trzecia reprezentantka Holandii Ilonka Kluytmans na Prince Canna - 38.8.  

W dwóch krótkich gwiazdkach najlepszy był reprezentant Niemiec Mathis Huisinga dosiadający klaczy Carlotta - 31.0 przed reprezentantami Holandii Nickiem Rosem na Ottello Z - 34.0 i Dennisem Huits na Perseverance Luxery from Second Life Z - 35.0.

W klasie Intro po bezbłędnym crossie i parkurze zwyciężyła Lara De Liedekerke - Meier na klaczy Call Me Senorita - 30.1, wyprzedzając Szwajcarów Robina Godela na Ileou Des Rondets - 32.4 i Patricka Rüegg na Tabaro – 34.9.  

W krajowej „setce” najlepszy wynik uzyskała Joanna Pawlak na koniu Petit Fusil - 29.7, w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Michalina Paterska na Niko - 34.1. Finka Bea Vallgren na Diamant De Blue Sky Z wygrała klasę 90 - 29.8.  

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców dziesięciu konkursów, startowało w nich ponad 330 koni reprezentujących 24 kraje.

 

Wyniki on-line: https://livejumping.com/ap/event/10029/competitions

 

Autorzy zdjęć:

MCH: Mariusz Chmieliński

LW: Leszek Wójcik