Belg indywidualnym liderem Pucharu Narodów w WKKW

22.06.2023 12:00:00

Podziel się

Próbami ujeżdżenia, pierwszym testem jeździeckiego triatlonu, rozpoczęły się w czwartek 22 czerwca zawody LOTTO Strzegom Horse Trials w WKKW. Patronat nad wydarzeniem sprawuje "Horse Business Magazine"

W rozegranej dziś pierwszej części ujeżdżenia w konkursie o Puchar Narodów – CCIO4*-S – zawodnicy walczyli o wyniki w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszy rezultat uzyskał reprezentant Belgii Maarten Boon na klaczy Gravin van Cantos - 32,1. W piątek na czworoboku będą rywalizować ekipy narodowe, których w tym roku jest aż 9, w tym po raz pierwszy ekipa ze Stanów Zjednoczonych. A jest o co walczyć. Wysoka lokata w całej serii Pucharu Narodów to szansa na awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji.

W najtrudniejszej klasie 4*-L pozycję lidera objął Niemiec Michael Jung na koniu Kilcandra Ocean Power - 31,5. W trzech długich gwiazdkach najlepszy wynik uzyskała amazonka z Holandii - Janneke Boonzaaijer na koniu Coffee Ijs – 29,2.  W kategorii młodych jeźdźców prowadzi Henna Friederike Grüllich z Niemiec na koniu Elton VDR – 33,2. Polka Pauline Wieczorek na Czaczy jest druga – 35,2. W klasie 2*L pierwsza lokatę obejmuje Bułgarka Viktoria Dimitrova na klaczy Ibera Pomes – 29,6.

W Intro prowadzi Niemiec Ben Leuwer na Balou's Mascot M - 28,6, a w klasie kuców CCIP2*-S jego rodaczka Sina Brügger na klaczy Next Generation – 28,4.

Na morawskich arenach podczas czterech dni zawodów w dziesięciu konkursach międzynarodowych rywalizuje 280 koni w barwach 24 krajów z całego świata.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=21

Zdjęcia do pobrania: https://drive.google.com/drive/folders/12-HSGRDuhBk7Q2ZiJArgUURXg05HwJSl?usp=sharing

Fot. Leszek Wójcik