Bezpieczna sprzedaż koni online

27.11.2023 12:00:00

Podziel się

Proces cyfryzacji postępuje niezwykle szybko i dotyka coraz nowszych obszarów naszego codziennego życia. Również handel końmi staje się coraz bardziej cyfrowy. Jak najlepiej wykorzystać tego typu możliwości w sprzedaży koni i nawiązywaniu kontaktów z nowymi klientami?

Poniżej zaprezentowano siedem wskazówek, które mogą pomóc w efektywnej sprzedaży konia on-line.

Wgraj dobrej jakości zdjęcia i filmy

Z uwagi na fakt, że nie każdy potencjalny klient ma możliwość osobistego obejrzenia i sprawdzenia konia, ważne jest, aby ogłoszenie sprzedaży zawierało wysokiej jakości zdjęcia i filmy. W przypadku filmów należy upewnić się, że pokazujemy swojego konia we wszystkich chodach podstawowych, a także przesyłać materiały, które pokazują czworonożnego przyjaciela „w akcji”. W ten sposób potencjalni nabywcy mogą poznać konia, zobaczyć go w ruchu i ocenić, czy akurat ten będzie odpowiedni dla ich potrzeb.

Wykorzystaj sieci społecznościowe

Należy zwrócić uwagę na swoją stajnię handlową na portalach społecznościowych. W ten sposób uzyskuje się szerszy zasięg i dociera do większej liczby osób. Warto zamieścić ogłoszenie sprzedaży na platformach ogłoszeniowych, które oferują udostępnienie zamieszczonych ogłoszeń w swoich mediach społecznościowych. W ten sposób można dotrzeć do kolejnych setek tysięcy potencjalnych nabywców.

Przeprowadź wywiad na temat koni na sprzedaż

Oczywiste jest, że klienci chcą wiedzieć jak najwięcej o oferowanych koniach. Warto przygotować pytania, które są często zadawane podczas jazd próbnych, i dodatkowo nagrać krótki wywiad na temat każdego konia. Dzięki temu klient otrzyma lepszy, ogólny obraz konia na sprzedaż. Niezwykle pomocne w ogłoszeniu sprzedaży mogą okazać się również obszerne opisy tekstowe. Więcej TUTAJ