BIAŁO-CZERWONI Z SZANSĄ NA ZWYCIĘSTWO PODCZAS LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS

25.06.2022 12:00:00

Podziel się

Biało-czerwoni po wymagającym czterogwiazdkowym crossie awansowali na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials (23-26 czerwca). Drugie miejsce zajmują Holendrzy, a trzecie Austriacy.

Po doskonałym początku zawodów mniej szczęścia mieli dziś prowadzący po ujeżdżeniu zawodnicy z Austrii – niefortunny upadek zaliczyła Lea Siegl, a pozostali członkowie drużyny nie zmieścili się w wymagającej normie czasu i do swoich rezultatów musieli dopisać punkty karne. To oznaczało, że po udanych występach prowadzenie objęli gospodarze.

Bohaterowie dnia

W sobotę 25 czerwca bardzo dobre przejazdy zaliczyły amazonki Małgorzata Korycka na Canvalencji oraz Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda. W polskiej ekipie startuje także Jan Kamiński na koniu Jard. Największy sukces odniósł jednak Mateusz Kiempa, który utrzymał prowadzenie w konkursie w klasyfikacji indywidualnej i tym samym w Mistrzostwach Polski seniorów, zaliczając najlepszy występ na crossie. Na metę dojechał bez błędów na przeszkodach z zaledwie sześciosekundowym spóźnieniem. – Jechało mi się wyśmienicie, koń skakał super. Naprawdę Libertina była szybka, zawsze odpowiadała na moje reakcje. Takie miałem założenia, żeby przejechać jak najszybciej się uda i myślę, że wyszło dobrze – podsumował swój występ Mateusz Kiempa.

Walka o medale

Drugi reprezentant pochodzi z Austrii i jest to Dr. Harald Ambros dosiadający konia Lexikon 2. Awansował on z trzeciego miejsca po ujeżdżeniu. Trzecią lokatę objęła para z Holandii - Janneke Boonzaaijer i ACSI Campbelle WS - awans z 6 miejsca.

W walce o medale Mistrzostw Polski aktualnie druga jest Wiktoria Knap na Quintusie 134, a trzecia jest Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes.

Sobotnia próba terenowa sporo zmieniła w klasyfikacji CCI4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego podczas zawodów. Nową liderką jest reprezentantka Nowej Zelandii Jonelle Price na koniu Faerie Magnifico. Po bezbłędnym pokonaniu crossu na drugie miejsce z jedenastego po ujeżdżeniu awansował Szwajcar Robin Godel dosiadający konia Global DHI. Lider po ujeżdżeniu, Tim Price na Polystar I po sporym spóźnieniu na crossie objął trzecią lokatę.

W konkursie trzech długich gwiazdek na prowadzenie z siódmego miejsca po ujeżdżeniu wysunęła się amazonka ze Szwecji Louise Romeike na koniu Caspian 15. Polka Daria Kobiernik i Chodów po udanym przejeździe próby terenowej awansowała z 25 miejsca i aktualnie jest siódma.

W dwóch długich gwiazdkach po czystym crossie nadal prowadzi Holenderka Jillian Giessen na klaczy Newmarket Ritz.

W dwóch gwiazdkach juniorskich pozycję lidera utrzymał Belg Max Thual na QC Rock And Roll, druga jest Karolina Miś na Go Jack, co daje jej prowadzenie w Mistrzostwach Polski w tej kategorii. Z kolei w rywalizacji młodych jeźdźców w konkursie trzech gwiazdek i Mistrzostwach Polski najwyższa lokata nadal należy do Karoliny Ślązak i Gangesa.

Sobotnie próby skokowe w konkursach w 2 i 3 gwiazdkowym w krótkim formacie nie wniosły zmian na pozycjach liderek. W pierwszym nadal prowadzi zawodniczka ze Szwecji Louise Romeike na klaczy Extravagance, a w drugim Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na Freya des Concessions, przed Polakiem Pawłem Warszawskim na klaczy Lucinda Ex Ani 4.

Pod naszym patronatem

W niedzielę rozegrane zostaną konkurencje skoków przeszkody w Pucharze Narodów i Mistrzostwach Polski. Patronat nad wydarzeniem objął „Horse & Business Magazine”.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15#CCIJ2S


Fot.

LW - Leszek Wójcik

MCH – Mariusz Chmieliński