CAVALIADA FUTURE: GÓRĄ ZOFIA WIERUCKA i MICHALINA JACH

Podziel się

Najlepsze młode zawodniczki tego sezonu CAVALIADY Future to Zofia Wierucka i Michalina Jach.

Cykl dla najmłodszych zawodników na kucach – CAVALIADA Future – to okazja dla tych jeźdźców i amazonek na zdobycie cennego doświadczenia na parkurach, wspaniałe przygotowanie do zdobywania kolejnych sukcesów, oraz szansa na wystartowanie przed licznie zgromadzoną Cavaliadową publicznością. Dziś w konkursach finałowych, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol, dzieci zaprezentowały doskonałą formę.

W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowali się wszyscy startujący. Zwyciężyła Zofia Wierucka na wałachu Cykor, miejsce drugie zajęła Zofia Reimann na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Anna Korus na kucu Lasek. W zmaganiach w kategorii MIDI po siedmiokonnym barażu najlepsza była Michalina Jach na Kresce, a tuż za nią znalazły się Mia Moczkowska na Milagross oraz Zuzanna Byczkowska na Pasji.

Ostatni etap zadecydował o końcowych rankingach całego cyklu, który toczył się podczas zawodów CAVALIADY w Warszawie, Poznaniu i Sopocie i wielkim finale w Krakowie. W kategorii MINI najwięcej punktów zgromadziła reprezentantka KJ Rumaky – Zofia Wierucka. Na drugim miejscu uplasowała się amazonka KJ Infernal Team Golesze – Maja Głoskowska, a Top 3 zamknęła Anna Korus z KJ Stajnia Przylesie Borzęta. Na najwyższym stopniu podium w kategorii MIDI stanęła Michalina Jach – zawodniczka KJ Herkules Wapno. Różnice były bardzo małe, bo zaledwie z trzema punktami straty miejsce drugie zajęła tu Zuzanna Byczkowska z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a trzecia była Alicja Marszałek Filipek.

Ostatni konkurs CAVALIADY Kraków 2023 – Last Chance, o nagrodę City Diet – wygrał Mikołaj Szurman na koniu Hitch. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska na koniu Contharga, a trzecie Daria Pietrzak na klaczy Unica-K.

Za nami cztery dni wspaniałej sportowej rywalizacji w czterech jeździeckich konkurencjach. Oprócz zmagań zawodników na arenie imprezę uświetniły widowiskowe pokazy oraz zawody Hobby Horse. Nie zawiodła także licznie zgromadzona publiczność. CAVALIADA powraca w czerwcu – tym razem w letniej odsłonie na plaży w Świnoujściu, w dniach 22-25.06! Bilety dostępne na stronie ToBilet.pl.

WYNIKI

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.