CAVALIADA SUMMER WRACA NAD MORZE BAŁTYCKIE!

22.06.2022 13:30:53

Podziel się

Niezwykle wyjątkowe widowisko czeka na wszystkich miłośników koni i zawodów jeździeckich już w przyszłym roku. Nad polskie morze wraca CAVALIADA Summer w nowej formule. Dziś (22 czerwca) odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Zarządu Grupy MTP Tomasza Kobierskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

Grupa MTP od ponad dziesięciu lat organizuje najbardziej rozpoznawalne w Polsce zawody jeździeckie pod marką CAVALIADA Tour. Wydarzenia przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców oraz setki zawodników z całego świata. Rywalizacja odbywa się w najpopularniejszych konkurencjach jeździeckich, tj. skokach przez przeszkody, wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżeniu i woltyżerce. Uzupełnieniem atrakcji sportowych są ciekawe bloki pokazowe oraz największe w Polsce targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Do tej pory CAVALIADA Tour gościła przede wszystkim w największych halach widowiskowo-sportowych: w Krakowie, Sopocie i Warszawie oraz w obiektach targowych: w Poznaniu i Lublinie.

Czas na Świnoujście

- Po Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie w cyklu zawodów halowych przyszedł  Świnoujście. Najpiękniejsza, najszersza plaża w Polsce  powoduje to, że można tutaj rozegrać zawody, o których cały świat marzy, ponieważ zawody na plaży do tej pory odbywają się tylko w Miami na Florydzie. Drugim takim miejscem na świecie będzie Świnoujście, które w drugiej połowie czerwca przyszłego roku będzie Miastem Gospodarzem CAVALIADA Summer. – mówi Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP.

W 2016 r. z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowano CAVALIADĘ Summer Jumping na plaży w Kołobrzegu. Wydarzenie było pierwszymi i do tej pory jedynymi w Europie Międzynarodowymi Zawodami Jeździeckimi, rozgrywanymi bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach, ku ogromnej uciesze kibiców i zawodników CAVALIADA Summer znów wraca nad Morze Bałtyckie! Tym razem do Świnoujścia.

Odważne plany

– Od wielu lat Grupa MTP planowała CAVALIADĘ Summer. Wcześniejsze wydarzenie, zorganizowane w Kołobrzegu, cieszyło się wyjątkowym powodzeniem a kibice do dziś z niecierpliwością wyczekują kolejnej, letniej edycji. Ogromne wyzwanie logistyczne jakim jest organizacja nieszablonowego wydarzenia pokrzyżowała pandemia COVID-19. Na szczęście dzięki udanej, halowej edycji CAVALIADY Tour 2021/2022, rozegranej w czterech lokalizacjach powrócono do odważnych planów – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.

Świnoujście to najdalej wysunięte na północny zachód miasto w Polsce. Posiada bardzo dobrą komunikację z centrum kraju oraz duże walory turystyczne. Co bardzo ważne dla organizatora, to właśnie w Świnoujściu znajduje się najszersza plaża w Polsce! Dzięki współpracy nawiązanej między Grupą MTP a Urzędem Miasta Świnoujście, już w połowie czerwca 2023 r. CAVALIADA Summer ponownie zagości nad Morzem Bałtyckim.

- Mamy najszerszą nad Bałtykiem plażę, mamy najcieplejsze w tym regionie morze, mamy tysiące zadowolonych turystów i bardzo zależy nam, aby czas spędzony w Świnoujściu zapamiętali jak najdłużej i wracali do nas co roku - mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Dlatego ciągle pracujemy nad tym, by wzbogać ofertę miasta, zarówno pod kątem atrakcyjności dla turystów, jak i naszych mieszkańców. CAVALIADA to wydarzenie, które ma szansę stać się przebojem przyszłorocznego sezonu letniego, który będzie o tyle wyjątkowy, że do Świnoujścia będzie można dojechać nowo oddanym tunelem. Dlatego już dziś chciałbym wszystkich zaprosić na Cavaliadę.

Program sportowy

Podstawą programu sportowego CAVALIADY Summer Świnoujście 2023 będą Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć najlepszych, polskich zawodników oraz zaprzyjaźnionych z CAVALIADĄ licznych gości z zagranicy. Z pewnością nie zabraknie uwielbianych przez miłośników jeździectwa konkursów specjalnych, takich jak: widowiskowa potęga skoku i bardzo szybki speed & music. Swoje pięć minut na arenie znajdą też najmłodsi zawodnicy, dobrze znani z rozgrywek w ramach CAVALIADY Future. Kolejnymi konkurencjami planowanymi na CAVALIADĘ Summer Świnoujście 2023 będą niezwykle dynamiczne powożenie zaprzęgami czterokonnymi oraz klasyczne ujeżdżenie. Tradycyjnie program sportowy zostanie urozmaicony o ciekawe bloki pokazowe w wykonaniu grup kaskaderskich, rekonstrukcyjnych oraz krajowych ośrodków hodowlanych. Na plaży w Świnoujściu z pewnością nie zabraknie miejsca na targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, gdzie każdy jeździec (i nie tylko) znajdzie coś dla siebie.

Niepowtarzalny klimat

Wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do miłośników jeździectwa, których z każdym rokiem w naszym kraju przybywa. Jeździectwo przeżywa aktualnie swój renesans a sama aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest w modzie. Kolejną grupą, którą z pewnością zainteresuje CAVALIADA Summer są rodziny z dziećmi. Bogaty w atrakcje program, możliwość podziwiania pięknych koni już na wyciągnięcie ręki oraz wspaniały klimat Morza Bałtyckiego w gorącym, czerwcowym słońcu z pewnością przyciągną szeroką publiczność. Jeździectwo to elegancki sport, a wysoka ranga zawodów oraz piękna lokalizacja z pewnością  podnoszą wysoki już prestiż wydarzenia. Z kolei zorganizowana podczas wydarzenia strefa VIP to doskonałe miejsce na spotkania biznesowe. Niepowtarzalny klimat wydarzenia, przy dobrym jedzeniu i lampce prosecco z pewnością zaciekawi najbardziej wymagających gości. Zapraszamy do Świnoujścia w czerwcu 2023 r.