CAVALIADA TOUR: SYTUACJA W RANKINGACH PRZED DRUGĄ EDYCJĄ

Podziel się

Od 15 do 18 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie druga edycja cyklu CAVALIADA Tour. Po Warszawie znamy pierwszych liderów poszczególnych rankingów konkurencji. O przygotowaniach i emocjach przed zawodami w Poznaniu mówią: Angelos Touloupis, Julia Gillmaier, Sandra Sysojeva, Aleksander Fularczyk, Maja Głoskowska oraz Alicja Filipek-Marszałek.

CAVALIADA Tour to największy halowy cykl zawodów jeździeckich w tej części Europy, który odbywa się w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Przed kibicami druga edycja CAVALIADY. W dniach 15-18 grudnia zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W ramach zawodów CAVALIADA Tour zawodnicy oprócz poszczególnych konkursów mogą rywalizować w klasyfikacji generalnej swoich konkurencji. W każdym mieście CAVALIADY wybrane konkursy są zaliczane do rankingów: CAVALIADA Tour (skoki przez przeszkody), CAVALIADA Driving Tour (powożenie zaprzęgami czterokonnymi), TRAF Eventing Tour – Halowy Pucharu Polski WKKW, CAVALIADA Dressage Tour (ujeżdżenie) oraz CAVALIADA Future.

Ranking CAVALIADA Tour

Do rankingu CAVALIADA Tour zaliczane są zawsze dwa najważniejsze konkursy zawodów w skokach przez przeszkody – konkurs dużej rundy zaliczany do światowego rankingu, a także niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix. W każdym konkursie zawodnik może zebrać maksymalnie 20 punktów. Jedynie finał liczony jest według innych zasad. Po zawodach w Warszawie liderem jest reprezentant Grecji Angelos Touloupis, który – zajmując 4. i 6. miejsce – ma na swoim koncie 24 punkty.

- Każda CAVALIADA ma swój charakter, jednak to Poznań jest jednym z ważniejszych punktów cyklu ze względu na swoją rangę. Bardzo się cieszymy, że tam wracamy. Do Poznania zabierzemy te same konie, co w Warszawie oraz dwa konie 6-letnie. Dla nas to dodatkowa wartość, że mamy możliwość na jednych zawodach rywalizować również z młodymi końmi. Liczymy na dobry wynik w niedzielę w PKO Bank Polski Grand Prix, który jest zaliczany do LEC Pucharu Świata i do rankingu CAVALIADY. Mam nadzieję, że utrzymam w Poznaniu tytuł lidera rankingu – mówi Angelos Touloupis.

Tuż za nim jest Aleksandra Kierznowska (22 pkt.) oraz Marek Wacławik (21 pkt.). Zwycięzca piątkowej Dużej Rundy zaliczanej do LR Tomasz Miśkiewicz zajmuje 4. miejsce ex aequo ze zwyciężczynią PKO Grand Prix – Natalią Palmowską.

Pełny ranking CAVALIADA Tour TUTAJ

Ranking TRAF Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW

W ramach tej konkurencji w każdej lokalizacji, zawsze w piątek, odbywa się jeden konkurs. Zwycięzca może zgarnąć 16 punktów bonifikacyjnych. Liderką przed Poznaniem jest Julia Gillmaier, która w pięknym stylu zwyciężyła nad Pawłem Warszawskim w Warszawie. Trzecia jest Joanna Pawlak. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Poznaniu Julia wraz z Ding Dongiem po raz pierwszy wygrała konkurs TRAF Eventing Tour.

- Naprawdę nie mogę doczekać się Poznania. Ze względu na moją pierwszą wygraną na arenie CAVALIADY w zeszłym roku i niesamowitą atmosferę Poznań jest dla mnie wyjątkowy. Mam nadzieje, że i w tym roku publiczność będzie z nami przeżywała te wszystkie emocje, tak jak ostatnio. Muszę przyznać, że nigdy nie miałam takiego dopingu, jak właśnie podczas tej edycji. Nie mogłam zasnąć po tym zwycięstwie! Ding Dong bardzo dobrze się czuł na poznańskiej arenie, nic mu nie przeszkadzało, a to daje mi dużą pewność przed kolejnym startem. Mam nadzieje, że uda nam się pokazać z jak najlepszej strony i przy tym bawić tak dobrze, jak w Warszawie – mówi Julia Gillmaier.

Pełny ranking TRAF Eventing Tour TUTAJ

CAVALIADA Driving Tour – Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Konkursy powożenia odbywają się na CAVALIADZIE w każdy czwartek i sobotę. Rywalizuje w nich pięć zaprzęgów, a zwycięzca otrzymuje 9 punktów. Dwa konkursy w Warszawie wygrał najmłodszy uczestnik CAVALIADA Driving Tour – Aleksander Fularczyk – i to on stoi na czele rankingu. Drugie miejsce ex aequo zajmują Krzysztof Szczepaniak i Piotr Mazurek.

- Po dwóch zwycięstwach mam apetyt na więcej. Głęboko czuję i wierzę, że to będzie mój sezon. Jestem przekonany, że poznańska publiczność mi to ułatwi. Poznań od zawsze cieszy się bardzo wysoką frekwencją, co przekłada się niesamowity doping, a przestrzeń którą zapewniają nam Międzynarodowe Targi Poznańskie sprawia, że będziemy mogli zobaczyć tam wszystko, co związane z branżą jeździecką – mówi Aleksander Fularczyk. I dodaje – Konie po Warszawie czują się świetnie. Plan treningowy pozostaje bez zmian i będziemy głównie bazować na ćwiczeniach mających na celu utrzymanie kondycji.

Ranking CAVALIADA Driving Tour TUTAJ

Ranking CAVALIADA Dressage Tour

Ujeżdżenie na każdej CAVALIADZIE odbywa się dwa razy, w sobotę i w niedzielę. Każdy konkurs jest zaliczany do rankingu CAVALIADA Dressage Tour. Zwycięzca otrzymuje 12 punktów. W Warszawie komplet zdobyła Sandra Sysojeva z Litwy, startująca na ogierze Found Boy. - Jestem bardzo wdzięczna, że ponownie mogę wystartować w CAVALIADA Tour. Pierwsza edycja była dla mnie i Found Boya bardzo udana. Przekroczył moje wszelkie oczekiwania. Były to jego pierwsze tak duże zawody, a zachowywał się wspaniale i był bardzo dzielny. Naprawdę czułam, że mi ufa i chce dać z siebie wszystko. Po zasłużonej przerwie przygotowujemy się do startu w Poznaniu. Mam nadzieję, że pójdzie nam tak jak w Warszawie. Jazda na takim koniu to prawdziwa przyjemność – mówi Sandra Sysojeva. I dodaje – Dla kibiców w Poznaniu przygotowałam niespodziankę. Wraz z Dominiką Kraśko zorganizujemy „masterclass” – pokaz ujeżdżenia na moim wyjątkowym koniu Maxima Bella. Naszym celem jest przybliżenie piękna i magii ujeżdżenia wszystkim fanom jeździectwa.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Teresa Tomaszewska (18 punktów), a trzecie Aleksandra Matkiewicz (10 pkt.).

Pełny ranking CAVALIADA Dressage Tour TUTAJ

Ranking CAVALIADA Future

Rywalizacja w ramach CAVALIADY Future odbywa się w dwóch kategoriach: mini oraz midi. W każdej z nich startuje 8 zawodników. Liderką kategorii mini jest Maja Głoskowska, która na CAVALIADZIE startowała po raz pierwszy.

- To było niesamowite uczucie wystąpić na takiej arenie z tak ogromną publicznością. Mam nadzieję, że w Poznaniu pójdzie mi równie dobrze. Mój kucyk czuje się po Warszawie bardzo dobrze, jest już po zasłużonym odpoczynku i wróciliśmy do treningów, żeby dobrze się przygotować do zawodów w Poznaniu – mówi Maja Głoskowska. Drugie miejsce zajmuje Ignacy Luboński, a trzecie Zofia Wierucka.

Alicja Marszałek-Filipek prowadzi w kategorii midi. Ona również zadebiutowała w CAVALIADZIE Future. - Start na warszawskim Torwarze był dla mnie bardzo emocjonujący. Były to pierwsze starty w mojej wymarzonej CAVALIADZIE Future i nie wiedziałam jak tak duża arena wpłynie na mnie i na kucyka. Doping rodziny i przyjaciół dodawał nam energii i pewności siebie. W Poznaniu chciałabym bardzo pojechać równie ładnie i bezpiecznie jak w Warszawie, tak aby nie zawieść kibiców i kucyka, który bardzo się stara – mówi Alicja Marszałek-Filipek. Na drugiej pozycji w rankingu jest Jakub Mroczek, a na trzeciej Zuzanna Byczkowska.

Pełny ranking CAVALIADA Future TUTAJ