CAVALIADA Tour – wyjątkowe miejsce spotkań branży

05.11.2023 12:00:00

Podziel się

Wielkie Święto Jeździectwa, czyli CAVALIADA Tour, rozpocznie się w listopadzie br. w Warszawie, a zakończy w lutym 2024 r. w Krakowie. To wydarzenie co roku jest miejscem spotkań nie tylko zawodników światowej klasy, ale również całej branży jeździeckiej, łącząc w jednym miejscu i czasie środowisko oraz wiele konkurencji. To zdecydowanie miejsce, w którym nie może zabraknąć nikogo ze świata jeździectwa.

CAVALIADA to wydarzenia, na których obecni są nie tylko zawodnicy, ale też weterynarze, podkuwacze, fizjoterapeuci, właściciele ośrodków jeździeckich i właściciele koni, a także hodowcy, prywatni przedsiębiorcy i producenci – na CAVALIADZIE obecna jest śmietanka towarzyska świata jeździeckiego. Ponadto jest to również miejsce spotkań osób z branży biznesu, polityki, mediów oraz celebrytów.

Większy prestiż i wyższa ranga zawodów

Z roku na rok większa frekwencja publiczności oraz dotychczasowe sukcesy całego cyklu z pewnością wpłynęły na rozwój najbliższej edycji CAVALIADY. Warto podkreślić, że zawody odbędą się na wyższym poziomie sportowym, a dwie z czterech lokalizacji (Poznań i Kraków) osiągną prestiżową rangę czterech gwiazdek. Oznacza to wyższą pulę nagród i wyższy poziom sportowy zawodów. Należy zauważyć, że obecnie CAVALIADA organizuje dwie z czterech imprez tej rangi w całej Polsce. Oprócz wyższej rangi, CAVALIADY odbywające się w Warszawie, Poznaniu i Krakowie będą kwalifikacjami do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody, z finałem tych rozgrywek w Krakowie.

– CAVALIADA to wspaniała impreza zrzeszająca prawie wszystkie konkurencje jeździeckie. Różni się od innych zawodów większą rozmaitością konkursów, które rzadko kiedy mogę obserwować na innych eventach – mówi Natalia Palmowska, zwyciężczyni Grand Prix Warszawy w 2022 roku. I podkreśla, że uwielbia tę niezwykłą atmosferę. – Pękające w szwach trybuny to zawsze dodatkowe emocje i adrenalina. Właśnie ten doping publiczności motywuje mnie do dalszej pracy – podkreśla. Zapytana o najpiękniejsze wspomnienie z CAVALIADY, przypomina o swoim szczególnym, najważniejszym i największym sukcesie w całym życiu, czyli wygraniu Grand Prix w Warszawie. – Nie mogę się doczekać kolejnego touru, bo nawet bez sukcesów i wygranych te zawody dostarczają wiele wspaniałych emocji, dla których głównie uprawiamy ten piękny sport – podsumowuje Natalia Palmowska.

Nowości ze świata jeździectwa

Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody w programie nie zabraknie konkursów powożenia, ujeżdżenia oraz wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, który po raz pierwszy w tym roku odbędzie się dwukrotnie. CAVALIADA to również największe w Polsce targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, które co roku odwiedza rekordowa liczba kibiców. Jest to miejsce wymiany najnowszych technologii, prezentacji nowości ze świata weterynarii, żywienia czy opieki nad końmi, a także gratka dla miłośników mody. To właśnie na CAVALIADZIE klienci często mają szansę na żywo obejrzeć produkty danej firmy, przymierzyć je czy wypróbować. Więcej TUTAJ