CO DALEJ Z WKKW?

23.03.2023 12:00:00

Podziel się

Październikowe zawody w Strzegomiu zakończyły sezon 2022. Co możemy o nim powiedzieć? Istotną kwestią, którą zauważyła komisja WKKW, jest spadek liczby zawodników i koni startujących w zawodach.

Przyczyn takiej sytuacji jest wiele i nad każdą z nich należy się zastanowić i spróbować podjąć stosowne kroki. Wydaje się bowiem, że osiągnięcie dobrego wyniku na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu nadal jest najbardziej realne właśnie w tej konkurencji.
Celem każdego związku sportowego, a zapewne także zawodnika, jest medal olimpijski. Dość oczywistą zasadą jest też to, że sukces wymaga solidnej podstawy, a więc dostatecznie licznej grupy zawodników i koni, z której wyłonią się nasi reprezentanci.
Co zatem możemy zrobić?
Należałoby zacząć od pracy nad kształtowaniem odpowiedniego wyobrażenia o tej konkurencji i uzyskania tzw. licencji społecznej. Do szerszego grona rodziców, sponsorów i hodowców musi dotrzeć informacja o tym, czym jest ta konkurencja. Pokutuje podgląd, że to sport niebezpieczny i kontuzjogenny – co nie jest do końca prawdą. WKKW to sport rozwijający zarówno konie, jak i zawodników najbardziej wszechstronnie w sensie fizycznym i mentalnym. Wykorzystanie popularnych platform komunikacyjnych i innych dostępnych środków przekazu wydaje się zatem niezbędne. Pokazywanie pozytywnych obrazów i zalet uprawiania WKKW powinno być celem wszystkich, którym ten sport jest bliski sercu. Więcej tutaj