Czy dwóch trenerów to problem?

15.09.2023 12:00:00

Podziel się

Maj, czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące bardzo trudne dla każdego zawodnika skoków przez przeszkody, ale również dla trenerów i szkoleniowców. To właśnie w tych miesiącach jest ogrom pracy, zawody kwalifikacyjne, międzynarodowe i oficjalne, a w końcu wszelkiego rodzaju mistrzostwa w różnych kategoriach wiekowych.

Okres wakacji to także wolny czas od szkoły dla młodzieży, który często jest wykorzystywany do organizowania obozów, a także konsultacji z innymi trenerami. Bywa i tak, że trener jest także czynnym zawodnikiem, mającym w zakresie swoich obowiązków starty na młodych koniach, championaty i własne ambicje sportowe.

Nie zawsze jest łatwo pogodzić wszystko i w każdym przypadku w 100% dobrze wykonać swoje obowiązki. Często przydałaby się pomoc kogoś zaufanego. W tym miejscu najczęściej pada pytanie, czy współpraca dwóch trenerów przy prowadzeniu jednego zawodnika jest możliwa? Czy udział mojego zawodnika w konsultacjach z innym trenerem wniesie coś pozytywnego? Jak zwykle trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytania, bo jak zawsze wszystko zależy od wielu czynników. Więcej TUTAJ