DANIEL SCHNEIDERS ZWYCIĘZCĄ MARATONU W ZAPRZĘGACH CZTEROKONNYCH W BABORÓWKU

03.09.2022 12:00:00

Podziel się

Szybkość, precyzja i prawidłowość jazdy to kluczowe elementy konkursu maratonu, który odbył się 3 września podczas Baborówko Driving Show 2022. Zaprzęgi miały do pokonania dystans ok. 6 km w Sekcji A oraz do 9 km i 8 przeszkód maratonowych w Sekcji B.

W czwórkach, Austriak Daniel Schneiders, powożący końmi DANCINGSTAR, ENRIQUE H, GHANDI i FANNO, pokonał 15 zespołów i ukończył maraton na pierwszej pozycji. Zespół walczył o nagrodę BADIX. Tuż za nim uplasował się lider światowego rankingu, Boyd Exell (AUS) mający pod wodzami konie CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR.

– Braliśmy pod uwagę nasz występ na Mistrzostwach Świata, które odbędą się za 2,5 tygodnia, więc staraliśmy się jechać płynnie i szybko, bez podejmowania ryzyka. A tor jest świetny. Doskonałą jest też publiczność i organizacja zawodów wraz z mecenasem zawodów, który zrobił wszystko, abyśmy czuli się tu dobrze. Chcielibyśmy przyjechać tutaj także w przyszłym roku – podsumował Boyd Exell pochodzący z Austrii.

Trzeci w maratonie zaprzęgów czterokonnych był zespół Markusa Stottmeistera z Niemiec. Najlepszym Polakiem w tej klasie był Piotr Mazurek, który powożąc konie BANKIER, BLIZARD, ERAZMUS i SANTORINI zajął miejsce piąte.

W klasie CAIO4*-H4 rozgrywane są Mistrzostwa Polski zaprzęgów czterokonnych. Po dwóch dniach rywalizacji pierwsze miejsce zajmuje Tadeusz Andrys (302,50 punktu), drugie Aleksander Fularczyk (206,20 punktu), a trzecie – Piotr Mazurek (191,84 punktu).

W parach o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze najlepiej spisał się Marek Baryłko (POL), mając pod wodzami konie JUP LIBERATOR i JISKEFET. Drugie miejsce należy także do Polaka Szymona Johna powożącego konie NICO i FAVORY FONIX. Miejsce trzecie zajął Rens Egberink (NED) z KULANO i JEAMON VAN DE MARTHA HOEVE TEXEL.

W ostatni dzień zawodów odbędzie się konkurs zręczności. Patronat nad wydarzeniem objął „Horse & Business Magazine”

Więcej informacji: www.equestrian.baborowko.pl.