Dieta regeneracyjna podczas zawodów

12.06.2024 12:00:00

Podziel się

Karmienie koni poza domem, a także podczas kilkudniowej podróży, może być jednym z największych zmartwień. Wiele koni w tym czasie z każdym dniem coraz bardziej opada z sił. Najczęstsze powody spadku kondycji to odwodnienie, stres, zbyt duży wysiłek nie dostosowany do poziomu wytrenowania i zbyt mała ilość pobieranych pokarmów. Jak można wspomagać konie żywieniem i suplementacją?

Start w zawodach, długi transport czy długotrwały stres to wysiłek dla organizmu. Regeneracja powysiłkowa to jedna z podstaw poprawnego, celowego treningu. Jej istotnym elementem jest właściwe odżywianie w rozumieniu jakościowym, jak i w ujęciu czasowym.
Poprawnie skomponowane posiłki i suplementacja podawane w określonych ilościach i w określonym czasie wspomagają ten proces i pomagają zapobiegać spadkowi formy. Regeneracja potreningowa obejmuje uzupełnienie strat
energetycznych, nawodnienie, dostarczenie składników do odbudowy zniszczonych tkanek, np. mięśni, ścięgien, uzupełnienie wyczerpanych zapasów związków mineralnych, aminokwasów, witamin.

więcej tutaj