Douglas Lindelöw wygrywa, Opłatek ósmy

07.12.2023 12:00:00

Podziel się

Najważniejszy pod kątem sportowym konkurs w ramach CSI4*W CAVALIADA Poznań wygrał reprezentant Szwecji Douglas Lindelöw. Najlepszym Polakiem był Andrzej Opłatek.

Pierwszy konkurs zaliczany do światowego rankingu w ramach CAVALIADY w Poznaniu, czyli Duża Runda o nagrodę Polskiego Związku Jeździeckiego był też pierwszą kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix. Już sam początek pokazał, że nie można tu kalkulować. Szwedka startująca jako pierwsza, pokonała parkur bezbłędnie i w doskonałym czasie. Jej przejazd postawił pozostałych zawodników w trudnej sytuacji, ponieważ musieli decydować się na szybką, a przy tym ryzykowną jazdę. Ostatecznie najlepszy w tej rywalizacji okazał się jeździec ze Szwecji - Douglas Lindelöw. To doświadczony zawodnik, który w swojej karierze był m.in. wicemistrzem Europy w drużynie. Wygrywał wiele pięciogwiazdowych zawodów Grand Prix, min. na CSIO w Sopocie, dlatego Szwed jest doskonale znany polskiej publiczności.

– Jechałem pod koniec konkursu, na początku było parę bardzo dobrych przejazdów, szczególnie autorstwa moich kolegów ze Szwecji. Kiedy oglądałem parkur planowałem szybką jazdę i postanowiłem podjąć ryzyko ciasnego zakrętu do szeregu - może dlatego udało się wygrać. Mam szczęście, że mam takiego dobrego konia. Jest bardzo szybki. Dosiadam go od sześciolatka, to wyjątkowy, trudny do jazdy koń, ale zawsze bardzo stara się dać z siebie wszystko – mówi zwycięzca, Douglas Lindelöw.

Drugie miejsce należy dziś do innego jeźdźca światowego formatu. To Holender Frank Schuttert na koniu Gream, a trzecie miejsce zajęła jadąca na początku Erica Swartz Ryan na koniu Madonna. Najlepszy z Polaków był Andrzej Opłatek na koniu Le Cordial, który zajął miejsce ósme. Bezbłędnie i w bardzo dobrym czasie pojechali w tym konkursie także Adam Nicpoń i Marek Wacławik, którym lokaty dziesiąta i dwunasta dają dzisiaj kwalifikacje do Grand Prix.

Mała Runda

Konkurs Małej Rundy o nagrodę tobilet.pl, w randze czterech gwiazdek otworzył sportowe zmagania na Arenie 5. W szranki stanęło aż 68 par, ale zwyciężyć mogła tylko jedna. Zwycięstwo należało do lidera CAVALIADA Tour – Angelosa Touloupisa na ogierze Kannandillo. Miejsce drugie wywalczył Cyril Cools na klaczy Seahorse Z,  Matas Petraitis na koniu Heineken. 

Youngster Tour

W czwartek rano, na arenie 7A zostały rozgrane dwa konkursy w ramach Youngster Tour – dla młodych koni. W obu licznie stawili się zawodnicy, reprezentujący świetną stawkę koni. Jako pierwszy został rozegrany konkurs dla koni 6 i 7-letnich o nagrodę magazynu „Sukces po Poznańsku”. W konkursie wzięło udział aż 68 par, a najlepszą z nich okazała się para Grzegorz Nowak i Kaskada. Miejsce drugie wywalczył Kristaps Neretnieks na 7-letnim wałachu Quandar Cece, a na miejscu trzecim uplasował się Maciej Kostrzewski na klaczy Missouri Hippica.

W drugiej kolejności zobaczyliśmy zmagania w ramach konkursu dla koni 5-letnich o nagrodę Poznańskich Targów Książki. Tu ponownie najlepiej zaprezentował się zwycięzca Grand Prix Warszawy, Angelos Touloupis na Domino Z,  a miejsce drugie wywalczyła Anna Stasiak na koniu Con Shapo Ba. Podium zamknęła para Michał Jóskowiak i Blitz ALZ.

Kolejne zmagania w ramach Youngster Tour już w sobotę.

Średnia Runda

W konkursie Średniej Rundy CSI4*W pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwyciężyła reprezentantka Niemiec Johanna Beckmann na koniu Noblesse Z. Miejsce drugie zajął Adam Nicpoń i Counter,  a miejsce trzecie Angelos Touloupis na Del Rey Of The Lowlands Z.

Pełne wyniki ze wszystkich konkursów dostępne są TUTAJ

Program jest dostępny TUTAJ

Bilety

Bilety SPORT można kupić na stronie tobilet.pl. Bilety EXPO & FAMILY są dostępne na wszystkie dni, również w kasach, w cenie 25 zł za bilet ulgowy i 35 zł za bilet normalny.

Bilety SPORT i VIP: https://tobilet.pl/cavaliada-poznan-2023.html

Bilety EXPO & FAMILY: https://tobilet.pl/cavaliada-poznan-2023-family-expo.html

Transmisja online

Tych, którzy nie mogą dotrzeć do Poznania zapraszamy przed ekrany do śledzenia transmisji online. CAVALIADA TV to nie tylko transmisja wszystkich konkursów z dwóch aren, ale również studio oraz wywiady z zawodnikami.

Dostęp do transmisji online tutaj: https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.