DREGER MEDALISTKĄ W OPEN

04.06.2022 22:00:00

Podziel się

Magdalena Dreger (KJ Brzóska Sport Horses) na koniu Khadir triumfowała w kategorii OPEN, podczas odbywających się w Racocie mistrzostw Wielkopolski w skokach przez przeszkody. Najlepszym koniem 5-letnim okazał się Casello R pod Martinem Rozynkiem, a w 6-latkach triumfował Quinten Van't Keizershof pod Dominką Gardas.

W słoneczną sobotę rozdano pierwsze medale, bowiem zmagania zakończyła kategoria OPEN. Jej 19-letnia zwyciężczyni przyznała, że na pewno na medal spisał się jej 7-letni wałach KWPN.

- Jest najlepszym partnerem, jakiego mogłam sobie wymarzyć! Na dzisiejszym parkurze bardzo mi pomógł. On się bardzo postarał, a z mojej strony mogło być trochę lepiej - wyznała Magdalena Dreger, która poza złotym krążkiem i tytułem mistrzowskim zdobyła prawo startu w rundzie amatorów podczas CAVALIADA Tour.

Drugie miejsce i voucher do startu w Elite Tour podczas zawodów 4Foulee wywalczyła Julia Pięta (KJ Kapada Wiry) dosiadająca klaczy Allegra S. Trzecia była Magdalena Karwatka (KJ Podkowa Gruszczyn) na Ptysiu, za co została uhonorowana m.in. prawem występu na zawodach CSI w Baborówku.

Najlepszym wierzchowcem spośród 6-latków został Quinten Van't Keizershof, którego zaprezentowała Dominika Gardas (KS Sydow Riding Team). Drugie miejsce wywalczył Cornello pod Martinem Rozynkiem (KJ Profil Piła), a trzecie Kratos B dosiadany przez utytułowanego Jarosława Skrzyczyńskiego (KJ Agro-Handel Śrem).

Rywalizację koni 5-letnich wygrał Casello R pod Martinem Rozynkiem (KJ Profil Piła), a drugie miejsce ex aequo zajęli: New Escobar L pod Dawidem Skibą (KJ Agro-Handel Śrem) oraz It’s Possible SRK pod Julią Skotarczak (KJ Profil Piła).

Sędzia Tomasz Kowala, który wraz z Antonim Dahlke oceniał przebieg tych eliminacji do MPMK, podkreślił, że stawka była wyrównana.

- Oglądaliśmy dużo ciekawych i rokujących koni. Przez pierwsze dwa dni wierzchowce pokazały dużą świeżość, ale wczorajsza pogoda lekko je stłumiła. Urzekły nas dobrymi skokami, dokładnością, większość pokazała też siłę. Stawka była wyrównana i czuję, że w tym gronie są przyszłe gwiazdy wielkiego sportu - powiedział.

Dodał, że wielkie gratulacje należą się nie tylko hodowcom i jeźdźcom, ale i organizatorom, bo choć to mistrzostwa regionu to oprawa imprezy w Racocie jest godna mistrzostw Polski.

Mistrzostwa rozgrywane są pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Organizatorami mistrzostw są: Racocki Klub Jeździecki, Wielkopolski Związek Jeździecki i Klub Jeździecki Wechta. Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Wechta, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja „Horse & Business Magazine”.

Wyniki TUTAJ