DWA DNI RYWALIZACJI ZAWODÓW W UJEŻDŻENIU W BIAŁYM LESIE ZA NAMI

02.09.2022 12:00:00

Podziel się

Pierwsi liderzy Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu zostali wyłonieni podczas czwartkowej i piątkowej (1-2 września) rywalizacji w Białym Lesie w trakcie Mistrzostw Polski i Zawodów Międzynarodowych w Ujeżdżeniu.

I i II Półfinał w kategorii juniorów wygrała Natalia Plata z JKS Barłomino z kasztanowatym Dolcetto. W rywalizacji brało udział 15 par. Natalia & Dolcetto wygrali również oba konkursy międzynarodowe w swojej kategorii wiekowej. 

W świetnym stylu prowadzenie w I Półfinale Dzieci objęła Zofia Kaczmarek na Lady Legende z LKJ Lewada z wynikiem 75,232 (!) przed Julianną Przbyła i Hanną Moczkowską. 

W Młodych Jeźdźcach również LKJ Lewada jest na prowadzeniu. Liderką po I Półfinale jest Maria Stelmaszczyk na Galapagos (zawodniczka z drugim koniem zajęła także drugie miejsce w konkursie). Druga pozycja jest dla Tatiany Biereżnow, a trzecia dla Lena Czekanska.

Dla zawodników U25 piątkowe starcie było I półfinałem. Najlepszy okazał się Filip Kowalski z klaczą Bel Fleur (67,588). 

Seniorzy w Short GP rywalizowali na najwyższym poziomie. 14 emocjonujących przejazdów jednoznacznie wyłoniło TOP 3 konkursu - Żanetę Skowrońską- Kozubik (na zdjęciu) z LKJ Lewada wraz z Romantic P - 69,526, Annę Mierzwińską KJ Stajnia Skrzyczyńscy na Dean Martin - 69,105 oraz Katarzynę Milczarek z KSJ Zagozd na portugalskim Guapo-  69,026.

Tegoroczne Mistrzostwa przyniosły również kilka debiutujących par w kat. seniorów: Karola Mazurek & Lider, Aleksandra Popławska & Capo 20 oraz Joanna Jawor & Cinnamon.

Warto podkreślić fakt, iż przy Mistrzostwach Polski po raz pierwszy w Stajni Wierzbna Biały Las, odbywają się zawody CDI. W konkursie CDI2* na prowadzaniu jest Sandra Sysojeva (LT) ze wspaniałym oldenburskim Found Boy.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje „Horse & Business Magazine”.

zdjęcie aut. Katarzyna Broda

wyniki:

https://zawodykonne.com/zawody/50/1170