Gala Polskiego Związku Jeździeckiego

17.04.2024 12:00:00

Podziel się

Przejeżdżający w sobotę 10 lutego br. wieczorem przez plac Politechniki warszawiacy mogli zobaczyć podświetlony na czerwono gmach główny Politechniki Warszawskiej z białym logo Polskiego Związku Jeździeckiego.

W środku, w pięknie oświetlonej i robiącej ogromne wrażenie auli, odbywała się gala PZJ, która na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestniczących w niej osób. Mam nadzieję, że gala stanie się corocznym spotkaniem całego środowiska jeździeckiego w Polsce.

Było kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się zorganizować tegoroczną galę. Chcieliśmy bowiem świętować 100-lecie zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego przez majora Adama Królikiewicza na Picadorze 2 sierpnia 1924 r. w trakcie igrzysk w Paryżu. W zeszłym roku obchodziliśmy też rocznicę 95-lecia PZJ. Chcieliśmy ponadto celebrować zdobycie kwalifikacji olimpijskich – indywidualnej w paraujeżdżeniu i trzech drużynowych: w ujeżdżeniu, skokach i WKKW – które po raz pierwszy od 44 lat dają nam prawo startu w igrzyskach w tak licznym gronie.

Podczas gali wręczyliśmy także podziękowania zdobywcom kwalifikacji olimpijskich oraz właścicielom koni, na których startowali polscy zawodnicy.

W paraujeżdżeniu kwalifikację indywidualną zdobyła Monika Bartyś. W ujeżdżeniu bilet do Paryża wywalczyła drużyna w składzie: Żaneta Skowrońska-Kozubik, Magdalena Jura, Marta Sobierajska oraz Mateusz Cichoń. W skokach kwalifikację drużynową zdobyli: Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec i Przemysław Konopacki. Natomiast w WKKW kwalifikację olimpijską wywalczyła drużyna w składzie: Małgorzata Korycka, Wiktoria Knap, Jan Kamiński oraz Paweł Warszawski.

Podczas gali wręczyliśmy również nominacje do Kadry Polski na 2024 r. oraz statuetki dla zwycięzców rankingów PZJ w 2023 r. w kategorii seniorów.

Więcej tutaj