GWIAZDORSKA OBSADA MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W RACOCIE

30.05.2022 12:00:00

Podziel się

Rankingowy nr 1 Jarosław Skrzyczyński, multimedalista Mistrzostw Polski Mściwoj Kiecoń czy zwycięzca Grand Prix Cavaliady Maksymilian Wechta - to tylko niektóre nazwiska uczestników Mistrzostw Wielkopolski w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się 2-5 czerwca w Racocie. Patronat medialny nad imprezą objął „Horse & Business Magazine”.

Łącznie do SK Racot przyjedzie około 166 zawodników i 275 koni, aby powalczyć w siedmiu kategoriach. Pula nagród absolutnie rekordowa - wyniesie blisko 100 tys. zł. Na odnowionym hipodromie zaprezentują się zarówno wyjadacze doświadczeni w międzynarodowych występach, jak Łukasz Wasilewski (KJ WSH EQUIFIRST Przybyszewo) czy Wojciech Dahlke (KJ Sokół Damasławek), ale i rokujący juniorzy. 

Wśród licznej rzeszy zawodników pojawią się jeźdźcy należący nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki, a takich mamy w wielkopolskich klubach wielu. Liczymy też na udział sporej grupy młodzieży. W stosunku do poprzednich lat dołączyliśmy kategorię dzieci na dużych koniach i dodatkową kategorię kucy. Nowością jest kierowana do amatorów kategoria open. Dla najlepszych zawodników open czekają pakiety startowe na Cavaliadę Amateur Tour, Elite Tour 4 Foulee i CSI* Baborówko” – powiedział prezes WZJ Szymon Tarant.

Jak podkreślił Maksymilian Wechta, który w karierze rywalizował w ponad 2100 międzynarodowych konkursach, mistrzostwa regionu są nie mniej ważne w jego kalendarzu.

W obfitującym w wyjazdy zagraniczne sezonie wreszcie będzie okazja, aby zaprezentować się przed naszymi kibicami z Wielkopolski. Stawka jest mocna, bo i nasze województwo ma silne tradycje jeździeckie i dużo dobrych jeźdźców. Zapowiada się walka do ostatniej przeszkody” - mówił.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, a organizatorami są: Stadnina Koni Racot, Klub Jeździecki Wechta oraz Racocki Klub Jeździecki.  Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Wechta.

Patronat medialny nad imprezą objął „Horse&Business Magazine”.

Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny i niebiletowany. Przebieg rywalizacji można będzie śledzić w kanałach social media, a wyniki TUTAJ

FB I IG @SkokoweMistrzostwaWielkopolski