HISTORYCZNY SUKCES POLKI W UJEŻDŻENIU NA ME KUCÓW W STRZEGOMIU

07.08.2022 19:00:00

Podziel się

Veronica Pawluk na kucu D'Artagnan 187 po bardzo dobrym występie z wynikiem 77,490% zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji ujeżdżenia.

Niemki po złoty krążek sięgnęły dwukrotnie, wygrywając w klasyfikacji drużynowej i w konkursie freestyle, a w klasyfikacji indywidualnej otrzymały komplet medali.

Złotą medalistką we Freestyle’u została Mia Allegra Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial - 80,355%, a srebro zdobyła Holenderka Maddy Dijkshoorn na Boogie De L'Aube - 77,795%.

Irlandczycy wygrywają w WKKW

Ben Connors na Cornafest Fred, Josh Williamson na Ardeo Fireman, Matthew Love na Lucky For Some oraz Claire O'Ryan na Carhu Melody pochodzący z Irlandii prowadzenie w konkursie objęli po próbie terenowej, po bezbłędnych przejazdach trójki zawodników. Trzy zrzutki na parkurze i 12 punktów karnych dodanych do wyniku końcowego nie zagroziły wywalczonej po crossie pozycji. Reprezentacja Irlandii z wynikiem 104,1 pkt. wygrała Mistrzostwa Europy Kuców. W próbie skoków na czysto pojechał tylko Ben Connors. Utrzymał uzyskany po ujeżdżeniu wynik 28,9 do końca rywalizacji, co zapewniło mu drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i tytuł wicemistrza Europy.

Srebrny medal wywalczyli Niemcy uzyskując 107,6 pkt. Zdobyte po ujeżdżeniu drugie miejsce utrzymali przez wszystkie fazy konkursu. Najlepiej w ekipie zaprezentowała się Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We otrzymując 31 pkt. Zawodniczka bezbłędnie przejechała cross, awansując na 2 z 3 pozycji po ujeżdżeniu. Po zrzutce na parkurze spadała o jedno oczko w tabeli, kończący rywalizację z brązowym medalem w klasyfikacji indywidualnej.

Broniący tytułu Francuzi, po wyłamaniu Zoe Ballot dosiadającej kuca Voltair de Lalande na trasie crossu, utracili zdobyte po ujeżdżeniu prowadzenie i w próbie skokowej startowali z trzeciej pozycji. Dwóch zawodników z teamu dorzuciło 8 pkt. za dwie zrzutki, nie zmieniło to jednak miejsca Francuzów w klasyfikacji ogólnej i z wynikiem 108,9 pkt. zdobyli brązowy medal.

Największą wygraną tego konkursu okazała się Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon.  Najlepsze noty po ujeżdżeniu, czysty, w normie czasu cross i bezbłędny parkur, a w efekcie tylko 25,6 pkt. zapewniły 16-letniej reprezentantce Francji złoty medal. – To wspaniałe uczucie. Mój kuc był fantastyczny przez wszystkie dni zawodów. Wczorajszy cross był dość wymagający, ale jak zwykle Boston spisał się świetnie. Dziś jechaliśmy pod ogromną presją, ale skakał doskonale i ogromnie się cieszę, że już po raz drugi udało się wygrać Mistrzostwa Europy –  skomentowała Mae Rinaldi.

Sukces Irlandczyków w skokach przez przeszkody

Irlandczycy sięgnęli po złoto zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Najlepsi jeźdźcy i amazonki na kucach rywalizowali o medale w indywidualnym finale. W obu nawrotach swoją fantastyczną formę potwierdzili reprezentanci Irlandii, którzy zdominowali podium. Dwóch reprezentantów tego kraju nie popełniło ani jednego błędu w żadnym z pięciu parkurów tegorocznej imprezy. O tym, kto zdobędzie złoto zadecydować musiała rozgrywka.

Ostatecznie triumfował James Derwin na koniu Rincoola Babog – ten sam, który w piątek swoim bezbłędnym przejazdem przypieczętował irlandzkie zwycięstwo w konkursie drużynowym. Medal srebrny zdobył James Brennan na 9-letniej klaczy MHS Glow. Z kolei brązowy Coen Williams, który na Saxton Freedam pokonał wszystkie bez zrzutek, ale w pierwszym nawrocie spokojniejsza jazda poskutkowała 3 punktami za przekroczenie normy czasu.

Drużynowi medaliści Mistrzostw Europy Kuców w WKKW

1. Irlandia - 104,1

Ben Connors, CORNAFEST FRED

Josh Williamson, ARDEO FIREMAN

Matthew Love, LUCKY FOR SOME

Claire O'Ryan, CARHU MELODY

2. Niemcy - 107,6

Merle Hoffmann, PENNY LANE WE  

Pita Schmid, SIETLANDS CATRINA

Sina Brügger, NEXT GENERATION

Linn Marie Schlütter, RATHCLINE DREAM

3. Francja - 108,9

Mae Rinaldi, BOSTON DU VERDON

Oceane Villeton, BABYLON NIGHT GRAVES 

Ambroise Maindru, VERSAILLES DES MORINS 

Zoe Ballot, VOLTAIR DE LALANDE

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/865

 

Autorzy zdjęć:

 

Leszek Wójcik

Mariusz Chmieliński