Jan Kamiński zwycięzcą Pucharu Polski WKKW w kategorii Seniorów

Podziel się

Jan Kamiński z klubu Equikam zwycięzcą Pucharu Polski WKKW w kategorii Seniorów w 2023 roku (455 pkt.), drugie miejsce zajął Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko) w wynikiem 440 pkt., a trzecia jest Wiktoria Knap (Equikam) z dorobkiem 432 pkt.

„Bardzo się cieszę z drugiego zwycięstwa w Pucharze Polski. Szkoda, że z powodu ulewy nie mogliśmy w niedzielę dokończyć rozgrywek finałowych, ale bezpieczeństwo koni jest najważniejsze. Chciałem podziękować całemu teamowi, który mnie wspiera, żeby moje starty były możliwe, na tak wysokim poziomie. Gratuluję wszystkim pozostałym zawodnikom wyników i dziękuję organizatorom za umożliwienie nam pucharowej rywalizacji" – powiedział Jan Kamiński.

W weekend 5- 6 sierpnia w Strzegomiu poznaliśmy zwycięzców Pucharu Polski WKKW w dziewięciu kategoriach. Tegoroczny cykl Pucharu Polski obejmował 13 zawodów rozegranych w Strzegomiu, Sopocie, Racocie, Baborówku, Kwiekach, Bogusławicach, Mosznej, Walewicach i Facimiechu. Finał rozpoczął się w piątek 4 sierpnia podczas Strzegom Summer Tour i w trzech kategoriach udało się go w sobotę rozgrać – Młodzicy, Amatorzy, konie 4 –letnie . Niestety z powodu ekstremalnych ulew przeprowadzenie niedzielnych prób terenowych było niemożliwe i rywalizacja w zawodach w Strzegomiu została przerwana.  W sześciu kategoriach – Seniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Juniorzy, Juniorzy Młodsi oraz konie 5-letnie i konie 6-letnie, zdobywanie punktów Pucharu Polski zakończyło się podczas zawodów w Facimiechu (21-23.07).

W Pucharze Polski WKKW w kategorii Młodych Jeźdźców pierwsze miejsce zajęła Weronika Król Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych w wynikiem 330.00 pkt. Druga jest Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) – 315 pkt. Trzecia Kamila Cygan (KJ Pawlak Equestrian) 295 pkt.

W Pucharze Polski WKKW w kategorii Juniorów zwyciężyła Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka) - 275 pkt., drugiemiejsce zajęła Karolina Miś (JKS Barłomino) – 245 pkt., trzeciabyła Pola Waśniewska (Equikam).

W kategorii Juniorów Młodszych zwyciężyła Irmina Mozolewska (UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica) w wynikiem 130 pkt., druga była Julia Golonek (KJ Dworzysko) – 120 pkt., trzecia była Amelia Dancewicz (Zielonogórski Klub Sportowy) z wynikiem 105 pkt.

W kategorii Młodzików, z finałem w Strzegomiu, triumfowała Magdalena Zaręba (KJ Czarny Dunajec) z wynikiem 135 pkt., drugie miejsce zajęła Michalina Paterska (LKS Stragona Strzegom) -110 pkt., trzeci był jej kolega klubowy Stanisław Konarski LKS  (103 pkt.).

W kategorii Amatorów, z finałem w Strzegomiu, zwyciężyła  Paulina Selega (LKS Moszna) z wynikiem 215 pkt., druga była  Agata Charzyńska (KJ Aldragho)  - 157 pkt., a trzecia Marta Trojan (Pomorska Liga Jeździecka) - 137,5 pkt.

W kategorii koni 4-letnich w Pucharze Polski WKKW, z finałem w Strzegomiu, zwyciężył należący do Katarzyny Kokowskiej Oris (125 pkt.). W kategorii koni 5-letnich wygrał należący do Mateusza Pabijanka Tango 310 (170 pkt.) W kategorii koni 6-letnich zwyciężył należący do kluby Equikam Jupiter (195 pkt.)

Wyniki TUTAJ

Partnerem finału Pucharu Polski w WKKW jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Sponsorem nagród jest firma Devoucoux, a polis ubezpieczeniowych dla zwycięskich koni Generali Polska.

Źródło: informacja prasowa