Jubileuszowa edycja LOTTO Strzegom Horse Trials

19.06.2023 12:00:00

Podziel się

Zmagania o cenne punkty w czwartej serii Pucharu Narodów w jeździeckim triatlonie rozstrzygną się 22-25 czerwca w Morawie, podczas 20. jubileuszowej edycji zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Patronat nad wydarzeniem sprawuje „Horse & Business Magazine”.

280 jeździeckich par reprezentujących 25 krajów będzie rywalizować w dziesięciu konkursach międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym w Pucharze Narodów w konkurencji WKKW. W tym roku walka będzie się toczyć o wyjątkowo cenną stawkę. Wysoka lokata w klasyfikacji całej serii Pucharu Narodów to dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji szansa na awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. A zgłoszonych ekip jest w tym roku rekordowa liczba. Aż dziesięć teamów wystartuje w Strzegomiu, w tym po raz pierwszy reprezentacje Japonii i Stanów Zjednoczonych.


Czołowi zawodnicy
Na strzegomskich arenach zobaczymy m.in multimedalistę Michaela Junga z Niemiec, podwójnego mistrza olimpijskiego, który posiada także tytuły mistrza Europy i mistrza świata. Jego rodaków Andreasa Dibowskiego i Dirka Schrade, złotych medalistów olimpijskich w klasyfikacji drużynowej oraz Holenderkę Merel Blom, drużynową, brązową medalistkę Światowych Igrzysk Jeździeckich. Na starcie zameldują się także czołowi polscy wkkwiści, członkowie kadry narodowej, m.in: Paweł Warszawski, Jan Kamiński, Joanna Pawlak, Wiktoria Knap czy Julia Gillmaier.
Zawody startują w czwartek, 22 czerwca od próby ujeżdżenia. Podczas dwóch pierwszych dni zawodów jeźdźcy wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną widowiskowe próby terenowe oraz wymagające precyzji i umiejętności technicznych skoki przez przeszkody.


Program pokazowy
W programie pozasportowym zaplanowano sporo atrakcji dla widzów. Kaskaderzy z Apolinarski Group zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki - stylu, w którym jeździli niegdyś Kozacy. Dla miłośników psów przygotowano popisy sprawnościowe w pokazach agility w wykonaniu finalistów show „Mam Talent TVN”. Odbędą się także pokazy powożenia zaprzęgami konnymi w wykonaniu Młodzieżowej Kadry Narodowej.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.

Fot. Mariusz Chmieliński

Zgłoszenia: https://www.strzegomhorsetrials.pl/images/2023/Artykuły/LSHT_ENTRIES_CCI_2023.pdf

Program: https://www.strzegomhorsetrials.pl/images/2023/Artykuły/TIMETABLE_SHT_13.06.2023.pdf