Kierunek: Paryż

19.12.2023 12:00:00

Podziel się

Tak marzyliśmy przez wiele lat o ponownych kwalifikacjach olimpijskich w ujeżdżeniu! I mamy to! Nasza drużyna wywalczyła kwalifikację, dzielnie „bijąc się” na terytorium przeciwnika. W drogę do Paryża ujeżdżeniowcy ruszą w towarzystwie ekipy skoczków i drużyny WKKW. Szykuje się wielkie olimpijskie święto polskiego jeździectwa.

Kwalifikacje wszystkich drużyn jeździeckich to niewątpliwy sukces, który został okupiony wielkim trudem, zaangażowaniem, nakładami finansowymi wielu osób i instytucji. I chwała im za to; za wiarę i wytrwałość, za podejmowanie ryzykownych decyzji, za użycie łokcia i kolana, kiedy była taka potrzeba, i za fantazję… a losowi za łut szczęścia, który jest niezbędny również w sporcie.

Jednak etap kwalifikacji i ich świętowania to przeszłość. Do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostały już tylko miesiące. Nastąpił okres powolnego „pakowania się” do Paryża!

Najwyższy czas na składanie poszczególnych, niezbędnych elementów, które musimy tam zabrać:

  • racjonalne planowanie (treningi w okresie przygotowawczym, starty kontrolne),
  • zbudowanie optymalnej formy fizycznej i psychicznej konia,
  • dbałość o zdrowie psychofizyczne jeźdźca (dieta, regeneracja),
  • świadomość (np. antydoping koni i jeźdźców),
  • logistyka oraz „opieka” przed, w trakcie i po IO (rola PZJ/PKOL).

Końcowy (optymalny) sukces zależy od utrzymania wysokiej jakości wszystkich składowych, no i od odrobiny szczęścia, które pomaga lepszym i lepiej przygotowanym. Więcej TUTAJ