KIERZNOWSKA WYGRYWA DUŻĄ RUNDĘ

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy zaliczany do światowego rankingu wygrała Aleksandra Kierznowska na Badorette. Konkurs Special Tour pod patronatem Horse & Business Magazine wygrała Wiktoria Żujewska na Capriccio.

Emocje trzymały do samego końca Dużej Rundy CSI2* (konkurs dwufazowy, 145 cm) o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze. W tym zaliczanym do światowego rankingu konkursie wystartowało 55 par, w tym tacy zawodnicy jak m.in. Dawid Skiba (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL) czy Tomasz Miśkiewicz (POL), którzy kolejno odbierali sobie prowadzenie w konkursie. Jako ostatnia wystartowała Aleksandra Kierznowska (POL) na BADORETTE i to ona ukończyła konkurs na pierwszej pozycji. Z 1,01 sekundą straty konkurs ukończył Tomasz Miśkiewicz (POL) z STAKKATO LAZAR. Trzeci w tym konkursie był Jarosław Skrzyczyński (POL) z OLIMPIC STAR.

– Emocje zawsze są wielkie, oczywiście jedziemy w napięciu, ale ja się staram o tym nie myśleć, czy jadę ostatnia, czy pierwsza. To dla mnie kompletnie bez różnicy, bo zawsze trzeba dać z siebie wszystko – podsumowała swój przejazd Aleksandra Kierznowska.

W Średniej Rundzie (konkurs zwykły, 135 cm) o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa świetna postawa Zuzanny Dąbrowskiej na koniu CONTHAGRA dała parze pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Angeliki Podgórna na D CAMDEN OF HERITAGE Z, a trzecie miejsce – Jan Bobik i OLE.

W konkursie młodych koni 6- i 7-letnich najlepszy był Jan Vinkier (BEL) na koniu KANULA. Drugie i trzecie miejsce należało do rodziny Skrzyczyńskich: drugie zajął Jarosław Skrzyczyński (POL) na ULTIMATUM, a trzecie – Patryk Skrzyczyński na GVERDI. W młodych koniach 5-letnich CSIYH1* Youngster Tour 5yo – konkursie dokładności – 13 par bezbłędnie pokonało parkur o wysokości 115 cm.

Konkurs Special Tour konkurs (dwufazowy, 110 cm) o nagrodę Horse&Business wygrała Wiktoria Zulewska na CAPRICCIO. Drugie miejsce objęła Julia Pięta z CELADINE, a trzecie – Oliwia Grabowska z koniem LAWNIK.

W Małej Rundzie najlepsza była Nadia Lehmann na SILVER STAR. Konkurs na drugiej pozycji ukończyła Anna Stasiak na koniu CON CORDIA, a na trzeciej – Jakub Kubiak z koniu FERLINA.

Konkurs CSICh Children Tour (konkurs dwufazowy, 125 cm) o nagrodę Equipe, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego wygrała dziś Nel Skotarczak i DREAM ON. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Przybylska & CONNY 391, trzecie miejsce – Tola Świerczyńska & DUDOK L.

W konkursie dzieci na kucach CSIP Pony Tour (konkurs dwufazowy, 110 cm) pierwsze miejsce zajął Hubert Aniołek na OISIN BIOR DUBH. Drugie miejsce należy do Olgi Pateckiej na BOCO AN MHUILEANN, a trzecie – do Jagoda Kierznowska i CORBINIAN.

Sobotę w Baborówku zakończyła sztafeta „bajkowe duety” kuce & hobby horse o nagrodę CAVALIADY, w którym sędziowie oceniali w dwóch kategoriach: za czas oraz za przebranie. W pierwszej kategorii zwyciężyli Tomasz Goszczyński na CAJERO i Adam Goszczyński na hobby horse. W drugie kategorii (za najlepszy strój) zwycięską drużyną byli: Ignacy Luboński na koniu S-PIORUN oraz Helena Święcicka na hobby horse.

Więcej informacji oraz program na: www.equestrian.baborowko.pl

Źródło: informacja prasowa Baborówko Jumping Show