KRAKÓW MIASTEM SPORTU OD LAT ZWIĄZANYM Z JEŹDZIECTWEM

22.02.2023 12:00:00

Podziel się

Miłośnikom sportu i rekreacji Kraków oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, m.in. dzięki inwestycjom w nowe baseny, hale sportowe, boiska, stadiony czy siłownie zewnętrzne. Od 2014 r. funkcjonuje też największa w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie hal widowiskowo-sportowych TAURON Arena Kraków.

Miasto jest gospodarzem licznych imprez sportowych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Kraków jest też ściśle związany z jeździectwem, a CAVALIADA przyczynia się do rozwoju i dużego wzrostu zainteresowania tą dyscypliną sportu.
Jeździectwo jest mocno powiązane z Krakowem i uprawiane w tym mieście z sukcesami od dziesięcioleci. Już w 1890 r. założono Towarzystwo Międzynarodowych Wyścigów Konnych. Wówczas na Błoniach Krakowskich zbudowano tor wyścigowy i cztery stajnie, a w 1903 r. zorganizowano tam pierwsze międzynarodowe zawody hippiczne. Wychodząc naprzeciw ciągle rosnącemu zainteresowaniu jeździectwem, przez lata Kraków był miastem gospodarzem wielu wyścigów konnych. Bogate tradycje jeździeckie w tym mieście owocowały również sukcesami na najważniejszych imprezach sportowych – warto wspomnieć brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (1924) w konkurencji skoków przez przeszkody, który wywalczył mjr Adam Królikiewicz, należący do Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej. Więcej tutaj