Kubiak po raz drugi wygrywa Grand Prix w Baborówku

Podziel się

Zakończyły się zawody międzynarodowe w Baborówku. Najważniejszy konkurs, zaliczany do światowego rankingu, po raz drugi z rzędu wygrał Dawid Kubiak. W tegorocznej edycji dosiadał Anastacii III, parkur pokonali dwukrotnie bezbłędnie i w normie czasu.

Grand Prix Baborówka było najważniejszym konkursem zawodów Baborówko Jumping Show. Zawodnicy z siedmiu krajów walczyli o cenne punkty do Światowego Rankingu i pulę nagród wynoszącą ponad 100 000 złotych. Do rozgrywki zagrało się tylko 7 par, a 4 pokonały ją bezbłędnie. Najlepszym zawodnikiem okazał się po raz drugi Dawid Kubiak wraz z Anastacią III, na drugim miejscu znalazł się Czech Ales Opatrny i Locanto RN, a na trzecim Dawid Skiba i La Vulkano L.

W Medium Tour Final o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego zwyciężył polski zawodnik Michał Kaźmierczak wraz z koniem Whoopy Boy, gdzie po rozgrywce udało im się zachować zerowe konto oraz najlepszy czas. Drugi był Bronislav Chudyba oraz Dexter (SVK), a trzeci Ales Opatrny (CZE) oraz Hakan.

Wśród konkursów Młodych Koni najlepszy okazał się polski zawodnik Jarosław Skrzyczyński wraz z pięcioletnią Constable oraz Grzegorz Nowak i sześcioletnia Kaskada.

To dopiero druga edycja tego wydarzenia, a nie zabrakło najlepszych zawodników z Europy, którzy z pewnością powrócą w przyszłym roku do Ośrodka Jeździeckiego Baborówko.

Źródło: Informacja prasowa