LEWICKI MOSTRZEM SZYBKOŚCI

Podziel się

Pierwszy konkurs Dużej Rundy CAVALIADY w Krakowie – Speed Masters – wygrał Marek Lewicki.

29 par wystartowało w konkursie Speed Masters, zaliczanym do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Zmagania rozgrywane były o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego i pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl. Był to konkurs szybkości, w którym zrzutki przeliczane są na karne sekundy. Najlepszy na tym parkurze o wysokości 145 cm był dziś Marek Lewicki dosiadający 10-letniej klaczy La Pezi.

 „Parkur był stosunkowo trudny, a widać, że konie są świeże i wypoczęte – również La Pezi. Przed CAVALIADĄ byliśmy na wyjeździe, ale na szczęście mam w domu syna, który włożył dużo serca i doskonale ją przygotował. Jest naturalnie szybka i naprawdę fajnie dziś skakała.” – mówił Marek Lewicki.

Na miejscu drugim, a pierwszym spośród zawodników zbierających punkty w finale Ligi Europy Centralnej, znalazł się Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ, a Top 3 zamknął reprezentant Rumunii Damian Cojocariu na koniu Lancor.

Konkurs Średniej Rundy, o nagrodę Horse&Business Magazine, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, zakończył się triumfem Roberta Wilczewskiego na koniu Graefin Grey T. Tuż za nim uplasował się Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzecia była Klara Kozioł na wałachu Rocky.

W konkursie Małej Rundy, o nagrodę IdeaExpo, triumfowała Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint. Drugie miejsce zajęła Lena Maruszak na koniu Canjer HST, a trzecie Lena Kołacka na wałachu Chivas.

W Rundzie Amatorów, o nagrodę Prezesa Zarządu Areny Kraków, najlepsza była Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Na miejscu drugim uplasowała się Oliwia Domagała na ogierze Ahmar Saphir, a na trzecim Jagoda Data na koniu Chenet.

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

WYNIKI

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP.

Partnerem strategicznym jest LOTTO,
partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.