LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS 2022: ZNAMY JUŻ PIERWSZYCH ZWYCIĘZCÓW

24.06.2022 12:00:00

Podziel się

Trwa wszechstronny konkurs konia wierzchowego w Morawie. W rozegranej w piątek 24 czerwca próbie ujeżdżenia, pierwszej części jeździeckiego triatlonu w konkursie o Puchar Narodów w WKKW, najlepszy wynik uzyskali Austriacy.

Austrię reprezentują: Robert Mandl na Sacré-Cœur, który w klasyfikacji indywidualnej zajmuje drugą lokatę, Dr. Harald Ambros na Lexikon 2 – trzeci indywidualnie, Lea Siegl na van Helsing P oraz Katrin Khoddam-Hazrati na Oklahomie 2. Drugą pozycję zajmują Holendrzy, a trzecią Polacy. W konkursie rywalizuje sześć ekip.

Sukcesy Polaków

W klasyfikacji indywidualnej konkursu i tym samym Mistrzostw Polski kategorii seniorów prowadzi Mateusz Kiempa na klaczy Libertina. Warto dodać, że zawodnik zaprezentował dziś bardzo dobrą formę, także na koniu Lassban Radovix, na którym plasuje się na miejscu czwartym w konkursie pucharowym. – Jechało mi się wyśmienicie, oba konie bardzo dobrze ze mną współpracowały, są to bardzo dobre konie ujeżdżeniowo, więc oczekiwałem dobrych wyników. Tym bardziej jestem zadowolony, że się udało – podsumował swoje występy Mateusz Kiempa.

W walce o medale miejsce drugie przed crossem należy do Jana Kamińskiego na koniu Jard, a trzecie do Wiktorii Knap na wałachu Quintus 134.

Podsumowanie próby ujeżdżenia

Zakończyły się także próby ujeżdżenia w trzech krótkich i w dwóch gwiazdkach. W „trójce” prowadzi Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Freya des Concessions, przed Polakiem Pawłem Warszawskim na klaczy Lucinda Ex Ani 4. W dwóch długich gwiazdkach pozycję liderek objęły reprezentantki Holandii: Merel Blom na Inamorata i Jillian Giessen na Newmarket Ritz. W „krótkiej dwójce” prowadzi para ze Szwecji Louise Romeike i Extravagance.

Zwycięzcy w crossie i próbie skokowej

Piątkowe zmagania w crossie i próbie skokowej również wyłoniły pierwszych zwycięzców zawodów. Konkurs w kategorii kuców zdominowały amazonki. Po bezbłędnym przejeździe parkuru i crossu konkurencję wygrała Szwedka Moa Elofsson na klaczy Waterloo. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki Niemiec: Sina Brügger na Next Generation oraz Pita Schmid na Sietlands Catrina.

W klasie Intro zwyciężył Czech Miloslav Příhoda Jr na koniu Lucky Boy-S, przed amazonkami z Niemiec: Nadine Marzahl na Bugsy Malone 6 i Lisą Jöhnk na Quentino Red.

W sobotę odbędą się kolejne zmagania w próbach terenowych, w tym w konkursie o Puchar Narodów i Mistrzostwach Polski.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15#CCIJ2S