LOTTO Strzegom Horse Trials: czas start!

Podziel się

Ponad 280 koni, wybitni jeźdźcy, w tym aktualna mistrzyni olimpijska oraz emocjonująca walka o Puchar Narodów i medale mistrzostw Polski w konkurencji WKKW. Zawody LOTTO Strzegom Horse Trials od 20 czerwca w Morawie pod patronatem ,,Horse & Business Magazine"


Przez cztery dni turnieju zawodnicy z 25 krajów zmierzą się w 10 konkursach różnym stopniu trudności –
w tym w konkursie Pucharu Narodów, najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce. Cykl pucharowy ruszył w marcu we Włoszech, w Strzegomiu rozstrzygnie się piąty etap z serii. Z kolei o tytuły nowych mistrzów Polski będą walczyli juniorzy i młodzi jeźdźcy.
 
 
Na morawskim hipodromie rywalizować będzie wielu wybitnych sportowców, w tym aktualna mistrzyni olimpijska z Tokio i wicemistrzyni świata Julia Krajewski z Niemiec; multimedalista Andrew Hoy z Australii, sześciokrotny medalista olimpijski; Frank Ostholt z Niemiec, drużynowy mistrz olimpijski oraz Holender Tim Lips, drużynowy, brązowy medalista Światowych Igrzysk Jeździeckich.  Na stracie zobaczymy też czołowych polskich wkkwistów, w tym aktualnych medalistów Mistrzostw Polski: Julię Gillmaier, Pawła Warszawskiego oraz Mateusza Kiempę.
 
 
Rywalizacja na morawskich arenach toczyć się będzie nie tylko o miejsca na podium. Dla niektórych par będzie to także walka o ostateczne nominacje do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. A dla zawodników konkursów w kategoriach młodzieżowych ważny etap przygotowań do Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów w WKKW, które w sierpniu odbędą się w Strzegomiu.
 
 
Poza programem sportowym na widzów czekają efektowne występy kaskaderów, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżygitówki, popisy sprawnościowe psów
w pokazach agility oraz występy gwiazd WKKW w pokazach pozasportowych.
 
 
Zawody odbędą się w terminie od 20 do 23 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.
 
 
Fot. Mariusz Chmieliński

Sprawdź program