LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS: WALKA O PUCHAR NARODÓW I MISTRZOSTWO POLSKI

Podziel się

Ponad 380 koni, 23 kraje, 14 konkursów, 11 tras crossowych i wielkie sportowe nazwiska - trwa odliczanie do zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials, podczas których rozegra się rywalizacja drużynowa o Puchar Narodów oraz walka o medale Mistrzostw Polski w dyscyplinie WKKW. Impreza odbywa się pod patronatem „Horse&Business Magazine".

Sezon rozgrywek w konkursie o Puchar Narodów wystartował w maju we włoskim Pratoni del Vivaro. Wyścig o cenne punkty toczy się podczas ośmiu turniejów rozgrywanych w Europie i jednego w Kanadzie. Trzecia runda z serii rozstrzygnie się w Strzegomiu. W Polsce będzie to najwyższa rangą rywalizacja w jeździeckim triatlonie, jak potocznie nazywa się dyscyplinę Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

W programie sportowym znalazło się aż dziesięć konkursów międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych oraz cztery klasy krajowe. Podczas zawodów zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.

Na strzegomskich arenach zobaczymy m.in. aktualną mistrzynię olimpijską Niemkę Julię Krajewski, jej rodaka Andreasa Dibowskiego złotego medalistę olimpijskiego w klasyfikacji drużynowej oraz pochodzących z Nowej Zelandii Jonelle i Tima Price’ów, obecnie zajmujących odpowiednio piąte i szóste miejsce w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Na starcie zameldują się także czołowi polscy wkkwiści, członkowie kadry narodowej, m.in. Mateusz Kiempa, Jan Kamiński, Małgorzata Korycka czy Kamil Rajnert.

Zawody ruszają w 23 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. W czwartek i piątek zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Emocjonująco zapowiada się, rozgrywana przez trzy dni próba terenowa. Jeźdźcy będą mieli do pokonania 11 tras o łącznej długości blisko 35 kilometrów. Stanie na nich ponad 240 przeszkód o wysokości maksymalnej 120 cm. Najdłuższa z tras mierzy 5700 metrów. Skoki przez przeszkody będą rozgrywane w piątek, sobotę i w niedzielę.

W Strzegomiu zapowiada się nie tylko ciekawa sportowa rywalizacja. Po dwóch latach pandemii Covid-19 i organizacji zawodów za zamkniętymi drzwiami lub z ograniczeniem liczby widzów, w tym roku planujemy wiele atrakcji dla publiczności i liczymy na jej niezawodne przybycie - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Szczególną ofertę przygotowano dla najmłodszych kibiców. Specjalnie z myślą o nich zostanie otwarta w tym roku Strefa Małego Kibica, w której nie tylko będzie można pojeździć na kucyku, nauczyć się czyścić konia, spotkać z gwiazdami zawodów, ale przede wszystkim samemu spróbować swoich sił w konkursie skoków na przeszkodach zaprojektowanych do skakania bez koni. 

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie organizatora TUTAJ