MEDALE MISTRZOSTW W UJEŻDŻENIU W BIAŁYM LESIE ROZDANE

04.09.2022 12:00:00

Podziel się

Żaneta Skowrońska-Kozubik na koniach Love Me i Romantic P zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w ujeżdżeniu. Złote medale w pozostałych kategoriach zdobyli: Maria Stelmaszyk, Natalia Plata, Zofia Kaczmarek, Filip Kowalski.

W kategorii seniorów wystartowało 13 par. Najlepsza okazała się Żaneta Skowrońska-Kozubik z LKJ Lewada, która startowała na dwóch koniach: Love Me i Romantic P z wynikiem końcowym 213,547. Srebrny medal zdobyła Katarzyna Milczarek z KSJ Zagozd na Guapo (210,843), a brązowy Anna Mierzwińska z KJ Stajnia Skrzyczyńscy na Dean Martin. Bardzo dobry wynik uzyskał również Mateusz Cichoń na Hertzregent (207,815).

Wyniki TUTAJ

W kategorii młodych jeźdźców wystartowały trzy pary. Pierwsze miejsce zajęła Maria Stelmaszyk z LKJ Lewada na koniach Despacito i Galapagos z wynikiem 210,093. Na drugim miejscu podium stanęła Tatiana Bierieżnow z Klubu Equesta na Romantica, a na trzecim Julia Rozesłańska z SKJ Golden Dream na Saturn.

Natalia Plata na Dolcetto okazała się bezkonkurencyjna w kategorii juniorów. Reprezentantka JKS Barłomino z wynikiem 216,450 zdobyła złoty medal. Drugie miejsce należało do Tai Zoll z LKJ Lewada, która startowała na dwóch koniach: Blacky i I’m a Dreamer. Brązowy medal wywalczyła Caroline Pawluk na Fatum 8.

Zofia Kaczmarek z LKJ Lewada na 13-letniej klaczy Lady Legende, z wynikiem 227,382 zdobyła złoty medal w kategorii dzieci. Srebro trafiło w ręce reprezentantki LKS Cwał Poznań Julianny Przybyły i konia Foton, a brąz do Hanny Moczkowskiej z Silesia Dressage Club, startującej na koniu First William-P.

Sześć par walczyło o medale w klasyfikacji U25. Najlepszy okazał się Filip Kowalski z Silesia Dressage Club na Bel Fleur (205,287). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Lesner na Force, a trzecie Klara Woźnicka na Go Go Borneo.

Patronat nad wydarzeniem sprawował „Horse & Business Magazine”.