MILION W PULI 4FOULEE

30.05.2022 12:00:00

Podziel się

Tegoroczna odsłona zawodów 4Foulee na poznańskiej Woli rozegrana zostanie w dniach 16-19 czerwca. Redakcja „Horse & Business Magazine" objęła to wydarzenie patronatem medialnym. Co czeka na zawodników i kibiców podczas dziewiątej edycji?

Po raz dziewiąty na trawiastym Hipodromie Wola

Tegoroczna odsłona zawodów 4Foulee rozegrana zostanie w dniach 16-19 czerwca. Ta międzynarodowa impreza jeździecka ma unikalny charakter, bo odbywa się na zabytkowym, trawiastym Hipodromie Wola i łączy w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Będzie to już dziewiąta edycja zawodów organizowanych w tym miejscu przez Klub Sportowy Jumping Events. Po raz kolejny, dzięki wsparciu mecenasa imprezy Pana Romana Roszkiewicza i współudziale Miasta Poznań oraz innych partnerów, zawody w skokach przez przeszkody będą miały rekordową pulę nagród. W tym roku będzie to równy milion złotych.  

Cztery dni pełne sportowych emocji

W CSI4* aż cztery konkursy zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek będzie to konkurs o nagrodę honorową Patronów Miasta Poznania Piotra i Pawła, na punkty i czas (LR grupa D, pula 103 500 zł). W piątek rozegrany zostanie drugi co do ważności konkurs zawodów – o nagrodę Wielkopolski, z rozgrywką, na wysokości 150 cm, z pulą nagród 205 500 złotych (LR grupa C). W sobotę dwunawrotowy Memoriał Macieja Frankiewicza – pula 120 000, LR grupa D. Kulminacją zmagań najlepszych skoczków z całego świata będzie niedzielne Grand Prix Poznania, z pulą 440 000 złotych, zaliczane do grupy B światowego rankingu. Konkurs ten będzie kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata i przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W ramach zawodów czterogwiazdkowych rozegrane będą jeszcze trzy konkursy o wysokości 140 cm.

W CSI1* pula nagród wyniesie 50 000 złotych, a konkursy będą obejmowały Małą Rundę (130/135 cm) i Elite Tour (110/115 cm). Runda młodych koni tradycyjnie już podczas zawodów w Poznaniu przeznaczona będzie dla sześciolatków – pula nagród wyniesie tu 24 000 złotych.

Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych - w tym roku w randze CAI3*H4.

Nie tylko sport

Nie zabraknie dodatkowych pokazów, takich jak Pony Games oraz koncerty i musztry paradne orkiestry dętej z mażoretkami. Na kibiców czekać będą też stoiska handlowe i gastronomiczne. Bilety w specjalnej, niższej cenie dostępne są do końca maja lub wyczerpania puli promocyjnej. Sprzedaż za pośrednictwem ToBilet.pl - https://tobilet.pl/4foulee-csi4-poznan.html

Więcej informacji na stronie organizatora TUTAJ

Zapraszamy!