MISTRZOSTWA EUROPY KUCÓW PONOWNIE W STRZEGOMIU

Podziel się

W pierwszym tygodniu sierpnia na hipodromie w Morawie rozpocznie się rywalizacja o medale jeździeckich mistrzostw Europy w kategorii kuców. Redakcja „Horse&Business Magazine" objęłą patronatem medialnym nad tym wydarzeniem.

Mistrzostwa Europy Kuców w Strzegomiu odbędą się po raz trzeci. - Rozegranie zawodów rangi mistrzowskiej jednocześnie w trzech dyscyplinach sportowych to spore wyzwanie organizacyjne, ale dla fanów jeździectwa śledzenie zmagań dresażystów, wkkwistów i skoczków w jednym miejscu i czasie, to będzie wyjątkowe wydarzenie – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Na morawskich arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat na kucach, czyli koniach o wzroście do 149 cm. W zawodach wystartuje około 150 młodych jeźdźców i amazonek. Ostateczną listę zawodników poznamy 29 lipca.

Zawody startują 3 sierpnia i będą rozgrywane przez pięć dni. Poprzedzi je uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentują się wszystkie teamy narodowe. Na początek wystąpią zawodnicy dyscypliny ujeżdżenia, a pierwszych medalistów poznamy już w czwartek 4 sierpnia.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie organizatora TUTAJ

Fot. Mariusz Chmieliński