MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W SKOKACH ROZPOCZĘTE

02.06.2022 19:40:00

Podziel się

Na hipodromie Stadniny Koni Racot w czwartkowe popołudnie 2 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody. Przeczytaj, kto wygrał pierwsze konkursy. Patronat medialny nad imprezą objął „Horse & Business Magazine”.

- Piękne miejsce, doskonałe warunki i dużo dobrych zawodników. Między innymi Jarek Skrzyczyński, Dawid Skiba, Łukasz Wasilewski czy Maks Wechta bardzo poważnie potraktowali ten występ, więc robią nam się tu nie tylko mistrzostwa regionu, ale i małe mistrzostwa Polski - powiedział utytułowany zawodnik KJ Agro-Handel Śrem Mściwoj Kiecoń.

Łącznie do udziału w zawodach, które potrwają do niedzieli, zgłosiło się 166 zawodników z 275 końmi, w tym zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i rokujący juniorzy. Pula nagród absolutnie rekordowa - wynosi blisko 100 tys. zł.

W słoneczny czwartek (2 czerwca) odbyło się pięć konkursów. W tym z oceną stylu dla koni 4-letnich, który jest częścią kwalifikacji do mistrzostw Polski młodych koni, triumfował Michał Jóskowiak (St. KJ Tradycja Siedlnica) na ogierze Blitz Al Z przed Wiktorią Łozowską (KJ Wechta Rosnówko) na Nacho TVL i Maciejem Kasperkiem na E-Seco (Racocki KJ).

Konkurs dla koni 5-letnich wygrała Julita Skotarczak (KJ Profil Piła) na Mr. It’s Possible SRK. Drugi był Dawid Skiba (KJ Agro-Handel Śrem) na New Escobar, a trzeci Martin Rozynek (KJ Profil Piła) na Casello R.

W rywalizacji na wierzchowcach 6-letnich najlepiej spisała się Dominika Gardas (KS Sydow Riding Team) z Quinten Van’t Keizershof. Drugi był aktualny lider rankingu PZJ Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) na Kratos B, a trzeci Siarhei Kazlou (KJ Profil Piła) na Luthronie.

U dzieci startujących na dużych koniach triumfowała Berenika Biela na Isti (KS SYDOW Riding Team). Dalej uplasowały się Kornelia Jurasz (KJ Podkowa Gruszczyn) na Contina Elizar i Lena Żakowska (KJ Grodno-Dwór) na Cinnamon.

W konkursie open (105 cm) świetnie zaprezentowała się Amelia Stawińska (KJ Brzóska Sport Horses), która na Quintus 67 wygrała, a na Bulwarze zajęła miejsce drugie. Trzecią pozycję wywalczył Eryk Urbaniak na Carlicie.

Na piątek (3 czerwca) zaplanowano dziewięć konkursów, w tym zmagania dzieci na kucach, a dalej rywalizację juniorów i seniorów. Finały mistrzostw regionu odbędą na niedzielę (5 czerwca).

Kibice zachęcani byli do odwiedzenia zespołu parkowo-pałacowego Stadniny Koni Racot. Klasycystyczny Pałac Książąt Jabłonowskich, zaprojektowany został przez samego Dominika Merliniego. Gośćmi bywali tutaj m.in.: książę Józef Poniatowski i Tadeusz Kościuszko, a w 1921 roku, pałac zyskał rangę Rezydencji Prezydentów Rzeczypospolitej.

Organizatorami mistrzostw są: Racocki Klub Jeździecki, Wielkopolski Związek Jeździecki i Klub Jeździecki Wechta. Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Wechta, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat medialny nad imprezą objął „Horse & Business Magazine”.

Przebieg rywalizacji można śledzić w kanałach social media, a wyniki TUTAJ.
FB I IG @SkokoweMistrzostwaWielkopolski 

Źródło: informacja prasowa organizatora

Fot: Oliwia Chmielewska