Młodzieżowe Mistrzostwa Polski czas start

Podziel się

330 par, 10 kategorii medalowych i 5 dni skakania - to jest to, co w skrócie wydarzy się w Jakubowicach w najbliższych dniach. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli Mistrzostwa i Puchary dla kuców, młodzików i juniorów młodszych, co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodych zawodników.

Klub Jeździecki Osadkowski gości ich już po raz piąty, a ogromna frekwencja powoduje, że pierwsze starty ruszają już od środy. Starty Finałowe wieńczące Mistrzostwa zaplanowane są na sobotę (C, D-Bis, Młodzik i Junior Młodszy) oraz niedzielę (D, A0, A1, A2), natomiast po II półfinałach wyłonimy również Młodzieżowych, Drużynowych Mistrzów Polski na kucach C/D-bis oraz Dużych Koniach Junior Młodszy.

Zawodnicy drużyn zgłaszani są do tej klasyfikacji za pośrednictwem Szefów Ekip, wytypowanych przez ich macierzyste WZJ. Ich wyniki klasyfikowane są „z automatu” po dwóch konkursach. W programie zaplanowane są też rozgrywki medalowe „na czas”, w których biorą udział wszyscy członkowie drużyny.

Organizatorzy jak zawsze przewidzieli też sporo atrakcji, zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Letnie Kino w Namiocie, Strefa Grill & Chill, Plaża Jakubus i akcja, która zapowiada się na tegoroczny Hit MP – Mistrzowski Pokaz Mody Crazy Pony. W czwartek ok. godziny 19:00 Arena Główna zapełni się najpiękniej przygotowanymi rumakami i ich młodymi prezenterami, którzy będą chcieli przedstawić swoją kreatywność przed Jury w składzie: Febro, Torpol, Over Horse, True Rider, Cheval Poland i Chochlik Horses Team.  

Wszystkich szczegółów szukajcie na panelu zawodów: https://livejumping.com/ap/event/8779/competitions i jeżeli nie możecie być z nami w Jakubowicach – zaglądajcie na transmisje on-line.

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW

Źródło: informacja prasowa