MOJE MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Podziel się

„Kobiety górą na CAVALIADZIE w Warszawie” – tak brzmiały nagłówki portali sportowych po zwycięstwie Natalii Palmowskiej na Dr. Jonesie w najważniejszym konkursie zawodów CSI CAVALIADA Warszawa, PKO Bank Polski Grand Prix. Jest to największy sukces w karierze tej amazonki, która po raz pierwszy wygrała konkurs międzynarodowy – i to od razu takiej rangi.

Z Natalią Palmowską rozmawia Karina Czechowicz. Twoja wygrana w pierwszym Grand Prix z cyklu CAVALIADA 2022/2023 była prawdziwą sensacją. Czy pakując się na te zawody, przypuszczałaś, że wrócisz jako zwyciężczyni?


Od ostatniej CAVALIADY w Warszawie w 2021 roku nie byliśmy z Dr. Jonesem na żadnych zawodach międzynarodowych, ponieważ zarówno jemu, jak i mi przytrafiły się kontuzje. Wróciliśmy do startów dopiero pod koniec września. Przyjeżdżając do Warszawy po prawie rocznej przerwie, absolutnie nie liczyłam na żaden dobry wynik. Dodatkowo przez pół roku w ogóle nie jeździłam konno. Wróciłam do startów latem, wzięłam udział w kilku zawodach z moim drugim koniem i tak rozpoczął się sezon halowy. Jak widać, przerwa bardzo dobrze zrobiła zarówno mi, jak i moim koniom. Dalsza część wywiadu TUTAJ