NA POCZĄTEK FULARCZYK

Podziel się

W pierwszych zmaganiach w tym sezonie Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi triumfował Aleksander Fularczyk.

W konkursie o nagrodę Heinz von Heiden i pod patronatem Świata Koni wystartowało 5 zaprzęgów. Jak zawsze na CAVALIADZIE, do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza trójka. W ostatecznych zmaganiach najszybszy był najmłodszy zawodnik – Aleksander Fularczyk z klubu KSPSK Kwieki z końmi Edje, Ares, Neptun i Nuta.


„Obawiałem się, że nie dostanę się do drugiego nawrotu, ale udało się i tam już postawiłem wszystko na jedną kartę. Konie szły bardzo dobrze i udało się. (…) po całym sezonie konie i zawodnicy są przyzwyczajeni do startów na otwartym powietrzu i muszą się zaaklimatyzować i wrócić do trybu rywalizowania na hali.” – mówił zawodnik. Zapytany o plan na kolejny konkurs, odpowiedział krótko: „Zwycięstwo.”

 

Na drugim miejscu uplasował się zespół Krzysztofa Szczepaniaka ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 i Pluto XX-3, a dwa błędy spowodowały, że miejscem trzecim musiał się dziś zadowolić reprezentant LKS Sokół Kunowo – Piotr Mazurek z końmi Blizard, Peloponez, Jaśmin i Inwencja.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/884

Tych, którzy nie mogą być z nami w hali COS Torwar zapraszamy do oglądania relacji na żywo. Transmisja dostępna na stronie https://live.cavaliada.pl/

Sponsorem głównym rozgrywek CAVALIADA Tour 2022/2023 jest PKO Bank Polski.
Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.cavaliada.pl/