Najlepsi Łotysz i Marokańczyk

Podziel się

Pierwszy konkurs Dużej Rundy zawodów 4Foulee wygrali ex aequo Kristaps Neretnieks z Łotwy i reprezentant Maroka Abdelkebir Ouaddar.

Zaliczany do światowego rankingu konkurs o Nagrodę Konnej Wielkopolski i puchar Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, zebrał na starcie 52 pary. Parkur o wysokości 150 cm bezbłędnie pokonało 18 z nich, a rywalizacja już pierwszego dnia zawodów 4Foulee była bardzo zacięta. Co nie zdarza się zbyt często, zwycięzców było dwóch – „na zero” i z identycznym czasem ten konkurs pokonali reprezentant Łotwy Kristaps Neretnieks na ogierze Palladium KJV oraz jeździec z Maroka – Abdelkebir Ouaddar na klaczy Ceika Malouine.

 

 

„Mój koń po raz pierwszy skakał dziś na zawodach na trawie i chyba mu się podobało!” – mówił Neretnieks – „Palladium dosiadam już od ponad roku, to naprawdę świetny koń z ogromnym sercem do skoków. Udało się dziś wygrać i zdobyć trochę punktów do olimpijskiego rankingu, z czego bardzo się cieszę.”

„Bardzo lubię Polskę, ale na 4Foulee jestem po raz pierwszy. Arena jest świetna, a podłoże przygotowane bardzo dobrze.” – powiedział Ouaddar.

Top 3 zamknął zawodnik z Austrii – Gerfried Puck na koniu Equitron Melody VD Smidshoeve. Z dobrej strony pokazali się też Polacy – w Top Ten znalazło się trzech: miejsce szóste zajął Krzysztof Ludwiczak na Niko, siódme Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca, a dziesiąte Łukasz Piksa na Lucky Horse.

W konkursie Youngster Tour dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo, najlepszy był dziś Maciej Kostrzewski, który zajął miejsce pierwsze na klaczy Calabria Hippica oraz drugie na Missouri Hippica. Trzeci był tu Jarosław Skrzyczyński na Baloukato.

Konkurs rundy Elite Tour, o puchar Tarant Events, zakończył się triumfem Adama Goszczyńskiego na Cindorijke du Vlist Z. Zawodnik był też drugi na klaczy Lorina, a na miejscu trzecim uplasowała się Nina Sućko na Cormitello.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/8430/competition/123282

Przed nami jeszcze trzy dni sportowych zmagań na najwyższym poziomie. W piątek najważniejszym punktem programu będzie zaliczany do światowego rankingu konkurs Trofeum Patronów Poznania - Piotra i Pawła, o nagrody mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza. Bilety dostępne są na stronie ToBilet.pl. Tych, którzy nie mogą być z nami na Hipodromie Wola zapraszamy do oglądania transmisji na stronie live.4foulee.pl.