Najważniejsze wydarzenia w poznańskim sporcie w 2024 r.

07.02.2024 12:00:00

Podziel się

Obecny rok będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych odbywających się w Poznaniu, o randze zarówno krajowej, jak i międzynarodowej.

Imprezy wioślarskie, kajakarskie czy biegowe już na stałe wpisały się w kalendarz sportowy stolicy Wielkopolski, a to tylko część atrakcji, które przygotowali dla kibiców organizatorzy wydarzeń sportowych.

Mocne rozpoczęcie 2024 roku

Już na początku nowego roku, w połowie stycznia, interesującym wydarzeniem, rozgrywanym w hali UAM na Morasku, będzie Puchar Europy Kadetek we florecie. To już kolejny sezon, kiedy impreza odbywa się w stolicy Wielkopolski. Bierze w niej udział ok. 200 zawodniczek z co najmniej 20 państw Starego Kontynentu. Pierwszego dnia odbędzie się rywalizacja indywidualna, drugiego zaś drużynowa. To także od lat konkurencja z największymi sukcesami dla naszej szermierczej kadry kobiecej, dlatego można w niej liczyć na niezłe występy reprezentantek Polski. Będzie to preludium do kwietniowego Pucharu Świata seniorek we florecie. Warto przypomnieć, że już dwa lata temu odbył się taki w Poznaniu – zakończył się wtedy miejscem na podium polskiej drużyny. W tym roku walka o medale będzie połączona ze staraniami o kwalifikację olimpijską. Więcej tutaj