Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów w WKKW

23.06.2023 12:00:00

Podziel się

Niemiecka ekipa po rozegranej w piątek (23 czerwca) drugiej części próby ujeżdżenia obejmuje prowadzenie w konkursie o Puchar Narodów w WKKW podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

Niemcy reprezentują: Johanna Marloh na Crazy Carlotta, która w klasyfikacji indywidualnej zajmuje drugą lokatę – 29,3, Sophie Leube na Sweetwaters Ziethen TSF – 29,9 oraz Vanessa Bölting na Ready To Go W – 31. Łączny wynik drużyny to 89,3 punktów karnych.

Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentacja Stanów Zjednoczonych – 92,9. Najlepszy rezultat w ekipie i prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej uzyskała Caroline Pamukcu na Hsh Blake - 28,1. - To wyjątkowy koń. Ma dopiero osiem lat, więc jestem z niego naprawdę dumna. W tym wieku wciąż brakuje im wiele siły i doświadczenia, więc to, że był w stanie zaprezentować spójny test jest po prostu fenomenalne. Wiążemy z nim duże nadzieje na przyszłość – skomentowała po przejeździe Caroline Pamukcu.

Trzecie miejsce drużynowo (93,0) i indywidualnie z Sanne De Jong klaczy Enjoy (29,4) zajmują Holendrzy.

Reprezentacja Polski w trzyosobowym składzie: Julia Gillmaier na Red Dream Princes oraz debiutujący w Pucharze Narodów Robert Powała na Rara del Castegno oraz Alicja Tropiło na Cerousina z rezultatem – 111,8 zajmuje 9., ostatnią pozycję. W ekipie najwyższa lokata należy do Roberta Powały, który indywidualnie jest 17 w stawce 53 zawodników.

W konkursie trzech krótkich gwiazdek dwie pierwsze lokaty obejmuje Niemiec Michael Jung na fischerWild Wave - 27,6 oraz na Ignatz H - 28,5, trzecia jest Szwedka na koniu Caspian 15 – 28,09.

Rozgrywana przez dwa dni próba ujeżdżenia w konkursie dwóch krótkich gwiazdek zakończyła się dominacją jednej zawodniczki. Louise Romeike na koniach Rockett 19 - 24,8, Clearsky - 28,6 i Extravagance – 29 zajmuje trzy pierwsze miejsca. W konkursie juniorskim prowadzi Polka Zuzanna Społowicz na wyhodowanym w Polsce Bankierze - 27,4.

W sobotę zawodnicy będą rywalizować podczas crossu i w próbach skokowych.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=21

Zdjęcia do pobrania - https://drive.google.com/drive/folders/12-HSGRDuhBk7Q2ZiJArgUURXg05HwJSl?usp=sharing

Autorzy zdjęć:
LW: Leszek Wójcik
MC: Mariusz Chmieliński