NOWE WYDANIE „HORSE & BUSINESS MAGAZINE” JEST JUŻ DOSTĘPNE

Podziel się

Zapraszamy do lektury nowego wydania „Horse & Business Magazine".

Przeczytaj E-wydanie TUTAJ

Ogromne emocje, niezapomniana przygoda, wiatr we włosach – brzmi fantastycznie, prawda? Tego typu wrażeń z pewnością doświadcza każdy, kto obcuje z końmi. Jeździectwo jest wspaniałe, jednak mimo wszystkich jego zalet zawsze powinniśmy pamiętać o bardzo ważnym aspekcie w tej branży: BEZPIECZEŃSTWIE.

O tym, jak łatwo mogą zgubić nas rutyna i brak wyobraźni, a także o tym, jak zminimalizować ryzyko w branży jeździeckiej, można przeczytać na łamach najnowszego wydania „Horse & Business Magazine”. Znani zawodnicy, właściciele ośrodków jeździeckich, trenerzy udzielają wskazówek, jak uniknąć błędów i o czym należy pamiętać zarówno na terenie ośrodka jeździeckiego, jak i podczas transportu koni oraz w trakcie zawodów, w tym jednej z najbardziej ekstremalnych dyscyplin jeździeckich – WKKW. O rozmaitych sytuacjach, z jakimi spotykają się w swojej codziennej pracy, opowiadają również lekarze weterynarii, fizjoterapeuci i podkuwacze. Udzielają oni także rad, na co należy zwracać uwagę, bowiem zbytnia pewność siebie i nawet chwilowa utrata koncentracji może różnie się skończyć. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w branży jeździeckiej powinno być sprawą nadrzędną.

Na łamach najnowszego wydania przeczytacie też Państwo o uruchamianym obecnie olimpijskim projekcie Paryż 2024. Marcin Kamiński, wiceprezes PZJ, w wywiadzie dla „Horse & Business Magazine” przedstawia założenia tego dokumentu i poszczególne etapy pracy, a także opowiada, jak PZJ zachęca zawodników i właścicieli koni do udziału w projekcie. – Droga do zdobycia kwalifikacji i startu w Igrzyskach jest otwarta i przed nikim nie zamykamy takiej możliwości – zaznacza Marcin Kamiński.

Zachęcam też do zapoznania się z treścią wywiadu z Julią Krajewski, reprezentantką Niemiec konkurencji WKKW oraz trenerką i jednocześnie pierwszą w historii kobietą, która zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Z materiału dowiemy się m.in., jak wygrana wpłynęła na jej życie zawodowe i prywatne. O swoich doświadczeniach jeździeckich, a także o sukcesach i planach opowiada również Maciej Nafalski, mistrz Polski w TREC-u. Mimo że Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego – TREC – nie jest jeszcze dobrze znany w Polsce, to w ostatnim czasie rozwija się bardzo dynamicznie. I coraz więcej jeźdźców chce spróbować swych sił w tej, wywodzącej się z Francji, dyscyplinie jeździeckiej.

Dla wszystkich miłośników jeździectwa przygotowujemy też niespodziankę. W tym roku podczas poznańskiej edycji CAVALIADY redakcja „Horse & Business Magazine” planuje zorganizować pokaz mody jeździeckiej „Equestrian fashion show”. W jego trakcie odbędzie się pokaz najpiękniejszych i najnowszych kolekcji odzieży jeździeckiej wraz z rozmaitymi akcesoriami. Wszystko to zostanie przeplecione szeregiem atrakcji i niespodzianek przygotowanych specjalnie dla publiczności. Zachęcam zatem do udziału w tym wydarzeniu.

Barbara Krawczyk

redaktor naczelna „Horse & Business Magazine”