O JEDNĄ SETNĄ SEKUNDY

Podziel się

Piątkowy konkurs Dużej Rundy CAVALIADY Kraków wygrał Tomasz Miśkiewicz.

W konkursie Dużej Rundy, o nagrodę LOTTO i pod patronatem portalu ŚwiatKoni.pl, nie brakowało sportowych emocji. W tych zmaganiach, zaliczanych do światowego rankingu, rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz CAVALIADY Tour, wystartowały 32 pary. Zawodnicy i ich konie prezentowali dziś doskonałą formę, bo parkur podstawowy o wysokości 150 cm bezbłędnie pokonało 15 z nich. W finałowym barażu najszybszy i bezbłędny był Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar. To drugie zwycięstwo tej pary w tym sezonie CAVALIADY Tour – przypomnijmy, że triumfowali także w konkursie Dużej Rundy podczas zawodów w Warszawie.


„Myślałem, że [Jarosław Skrzyczyński] mnie wyprzedzi, ale udało się być szybszym. Stakkato Lazar to bardzo szybki koń, potrzebuje dużego tempa, jest zwrotna i sprytna. W niedzielę najważniejsze to przejechać parkur podstawowy na zero, a wiadomo, że w finale będzie już trudniej.” – mówił zwycięzca.

Miejsce drugie, z czasem gorszym zaledwie o jedną setną sekundy, zajął Jarosław Skrzyczyński na koniu Inturido. Top 3 zamknęła amazonka z Estonii – My Relander na wałachu Expert.

W rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata nastąpiła zmiana na pozycji lidera – pierwsze miejsce zajmuje teraz reprezentant Rumunii Damian Cojocariu, który dzisiejszy konkurs ukończył na miejscu 10. W tabeli CAVALIADY Tour w dalszym ciągu prowadzi Jarosław Skrzyczyński, na drugie miejsce awansował Tomasz Miśkiewicz, a trzeci jest Kamil Grzelczyk. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix. 

W konkursie IMMERGAS Dressage Tour wystartowały dziś cztery pary. Najwyższe noty od sędziów otrzymała amazonka KS Centurion – Sandra Sysojeva na ogierze Found Boy, umacniając się tym samym na pozycji liderki całego cyklu. Na miejscu drugim uplasowała się dziś Luiza Rutkowska z Varsovia Dressage Club na Furst Apachino, a Top 3 zamknęła Martyna Bańska z Karkonoskiego KJ na wałachu Monsoon P.

W Średniej Rundzie, o nagrodę Śliwocki Home, pod patronatem Targów Mieszkań i Domów, najlepszy był reprezentant Litwy – Kristupas Petraitis dosiadający konia Baironas. Miejsce drugie zajął Marek Lewicki na koniu Itoulon B, a trzecie Michał Tyszko na Marco Polo.

Konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę Krakowskich Zakładów Automatyki, wygrała Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Drugie miejsce zajęła Sandra Jarco na koniu Baby Jaga, a trzecie Katarzyna Łopatka na klaczy Romania.

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

WYNIKI

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.