PATRIK MAJHER NAJLEPSZY W PIĄTEK NA 4FOULEE

Podziel się

Podsumowanie piątkowych zmagań w ramach 4Foulee 2022.

Konkurs 150 cm, zaliczany do grupy C światowego rankingu, o honorową nagrodę Patronów Poznania – Piotra i Pawła oraz nagrody Mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza – zebrał na liście startowej 46 par. Niełatwy parkur podstawowy bezbłędnie udało się pokonać tylko sześciu z nich. Ostatecznie triumfował reprezentant Słowacji – Patrik Majher na 10-letnim koniu Claude. Dla pary było to drugie wspólne zwycięstwo w klasie rankingowej.

 

„Parkur był bardzo trudny i techniczny, niełatwo było pojechać go na zero. Jestem bardzo zadowolony z mojego konia, skakał super, jak zawsze i udało się wygrać. W rozgrywce widziałem dwa pierwsze przejazdy – były tam zrzutki, dlatego nie jechałem bardzo szybko, ale starałem się na zero. No i wyszło!” – mówił zawodnik – „Konia [Claude] mam już od paru lat. Sam go zajeżdżałem, sam startowałem na nim w jego pierwszych konkursach. Pokazywał się od początku bardzo dobrze. Jako sześciolatek był na Mistrzostwach Świata Młodych Koni, jako siedmiolatek zdobywał już pierwsze punkty do światowego rankingu, a jako ośmiolatek wygrał swoje pierwsze Grand Prix. Do Polski wracam bardzo chętnie. Najczęściej do Poznania, podłoże jest tu bardzo dobre, a takiej trawy nie ma nigdzie indziej na świecie!”

 

Miejsce drugie zajął dziś zawodnik z Macedonii – Luka Zaloznik na wałachu Columbus G, a trzecia była Szwedka Karin Martinsen na ogierze Tailormade Chawito. Warto dodać, że ten niełatwy parkur podstawowy bezbłędnie pokonał dziś też Polak - Łukasz Piksa na 12-letnim wałachu Benefis, wyhodowanym w Stadninie Koni Racot. 

 

W Rundzie Średniej, o puchar Toyota Bońkowscy i nagrody mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza, najlepszy był Litwin Andrius Petrovas na koniu Sherlock. Miejsce drugie zajął tu Christoph Obernauer z Austrii na Kleons Cocario, a Top 3 zamknął Łotysz Kristaps Neretnieks na Tako Dilait.

 

W konkursie Małej Rundy, o puchar Hipodromu Wola, nie do pokonania okazała się być Daria Kobiernik, która zajęła miejsce pierwsze na klaczy Venus, a drugie na koniu Donna Neva S. Na miejscu trzecim ex aequo uplasowali się Beata Szuber na Forcie oraz Jan Bobik na Ole.

 

Konkurs Elite Tour, o puchar Tarant Events, wygrała Wiktoria Zujewska na Capriccio. Drugie miejsce zajęła Izabela Vinckier na klaczy Sevilla, a trzecie Joachim Włoch na Nirmette.

 

Piątkowe zmagania rozpoczęły się od wygranej Dawida Skiby na ogierze Goldstar W w konkursie dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo. Miejsce drugie zajął Wojciech Wojcianiec na Ayleen D’Ive Z, a trzecie Sławomir Uchwat dosiadający konia Loreley Express J.P.P.

 

Fot. Kamila Tworkowska dla 4Foulee