Pierwsze Mistrzostwa Polski Hobby Horse w jeździeckim triatlonie

17.05.2024 12:00:00

Podziel się

W Polsce właśnie rozpoczyna się nowa era w świecie hobby horsingu. Pierwsze Mistrzostwa Polski WKKW w tej dyscyplinie rozegrane zostaną 22-23 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia, na którym odbywają się największe imprezy jeździeckie w Polsce.

Zawody, organizowane przez Ośrodek Jeździecki Stragona, odbędą się podczas LOTTO Strzegom Horse Trials, któremu patronuje „Horse & Business Magazine”.

Hobby horsing to zyskująca na całym świecie coraz większą popularność nowa dyscyplina sportu z elementami gimnastycznymi, w której zawodnicy naśladują sekwencje ruchów prawdziwych koni, wykorzystując do tego specjalnie wykonane „wierzchowce” zbudowane z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Rywalizacja jest inspirowana regulaminami zawodów jeździeckich, a młodzi zawodnicy odtwarzają akcję sportową, która rozgrywa się na profesjonalnych arenach.

Zawodnicy wystartują w trzech próbach: ujeżdżeniu, biegu terenowym i skokach przez przeszkody. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane dla hobby horse drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi. Nad przebiegiem rywalizacji czuwać będą sędziowie i komisarze, pojawi się również profesjonalny pomiar czasu, a listy startowe i wyniki zostaną opublikowane na stronie: Livejumping.com W imprezie mogą startować osoby w wieku 8-18 lat, które do 20 czerwca zgłoszą się poprzez panel na stronie Livejumping.com

Udział w tych wyjątkowych zawodach, to nie tylko emocje na arenie sportowej i dobra zabawa, ale także pomoc przy wsparciu Fundacji DCU, która prowadzi działania na rzecz dzieci i ich edukacji w Polsce i w Afryce. W Polsce Fundacja wspiera placówki edukacyjne oraz Hospicjum dla Dzieci „Formuła Dobra”. W Afryce we współpracy ze Zgromadzeniem Braci Szkół Chrześcijańskich de La Salle wybudowała szkołę dla dzieci Baka i Bantou w Bingongol, w której uczennice i uczniowie nie tylko zdobywają edukację, ale i otrzymują – często jedyny w ciągu dnia – pełnowartościowy posiłek.

Regulamin: https://stragona.pl/images/2024/1/Regulamin_Zawodów_Hobby_Horse_w_WKKW.pdf

Fot. Leszek Wójcik