PIERWSZEGO DNIA WARSZAWIAK

Podziel się

W pierwszym konkursie Dużej Rundy CAVALIADY w Warszawie triumfował Marek Wacławik.

Konkurs Dużej Rundy, rozgrywany o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl, zebrał na starcie 39 par. Parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie pokonało osiem z nich, a nie do pokonania okazał się być reprezentant Polski i warszawiak – Marek Wacławik dosiadający 10-letniego wałacha Kathmandau.

“Nie spodziewałem się aż tak dobrego miejsca, jechałem jako drugi w konkursie, a ciężko jest dowieźć dobry wynik do samego końca. Przyjąłem taką strategię, żeby dzisiaj jechać dosyć ofensywnie, mocnym galopem, bo mój koń nigdy nie był w tej hali. Bałem się trochę tego, jak będzie wchodził w narożniki, więc chciałem go zająć tym galopem, żeby nie patrzył się tyle na otoczenie i przyniosło to taki rezultat, że ten parkur pokonałem bardzo płynnie i dało to zwycięstwo.” – mówił zawodnik.

 

 

 

Na drugim miejscu uplasowała się 16-latka Amelia Szczupakowska na koniu Chaccos Boy, a Top 3 zamknął Sławomir Szlachta na Just Riding California BS.

W zaciętej rywalizacji w konkursie Średniej Rundy, o nagrodę Idea Expo, triumfował Dawid Skiba na 8-letnim Tamagotchi. Na drugim miejscu znalazła się Paulina Bule na wałachu Almquist, a na trzecim Daria Kobiernik i Colette.

W Małej Rundzie, rozgrywanej o nagrodę COS Torwar, najlepszy okazał się Jan Bobik dosiadający klaczy Hasala. Miejsce drugie zajęła Julia Parda na Cheyenne, a trzecie Anna Stasiak na Con Cordii.

 

Konkurs rundy Amateur Tour, o nagrodę firmy Nowy Adres, zakończył się zwycięstwem Roksany Frączkowskiej na klaczy Venezia. Tuż za nią uplasowała się Alina Sitek na Karezzo WP, a trzecia była Maria Noga na koniu Cabanna 2.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/884


Tych, którzy nie mogą być z nami w hali COS Torwar zapraszamy do oglądania relacji na żywo.
Transmisja dostępna na stronie https://live.cavaliada.pl/

Sponsorem głównym rozgrywek CAVALIADA Tour 2022/2023 jest PKO Bank Polski.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.cavaliada.pl/