Pierwszy dzień Cavaliady Sopot pełen emocji

01.02.2024 12:00:00

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy o nagrodę Polskiego Związku Jeździeckiego wygrał reprezentant Grecji – Angelos Touloupis na ogierze Lord Mexx wyprzedzając rywali o ponad 3 sekundy.

Już pierwszego dnia w konkursie Dużej Rundy zawodów CAVALIADA w Sopocie kibice mogli obejrzeć dobre, sportowe widowisko. Konkurs na punkty i czas o nagrodę Polskiego Związku Jeździeckiego wygrał Angelos Touloupis z Grecji na koniu LORD MEXX uzyskując fenomenalny czas 59,58 sekundy. To doskonale znana polskim kibicom para, która wcześniej wygrała m.in. Grand Prix CAVALIADA w Warszawie.


- Atmosfera w Sopocie jest zawsze świetna. To ogromna radość startować na takiej arenie, przy dopingu kibiców. CAVALIADA to wspaniałe zawody, jest tu wielu świetnych jeźdźców, którzy bardzo chcą tu być i wygrywać. Parkur dziś był wymagający i dawał możliwości wielu alternatywnych najazdów. Mój koń, Lord Mexx jest w świetnej formie. Naszym głównym celem jest tutaj wygrać Grand Prix, a następnie zwyciężyć w całym cyklu CAVALIADA Tour – powiedział Angelos Touloupis, zwycięzca i wicelider rankingu CAVALIADA Tour.


Bardzo dobrze pojechał zakwalifikowany już na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu Kristaps Neretnieks, niestety on nie ustrzegł się błędu na ostatniej przeszkodzie. Ostatecznie kolejne miejsca w konkursie zajęli reprezentanci Niemiec: Finja Bormanna i HOLLAND V.D. VALCKENBORG, Harm Lahde i Svena Gero Hunickela i MASTERMIND RL. Z Polaków najlepiej spisały się młode amazonki, miejsce piąte dla Agaty Dahlke-Burda i IELVE, natomiast szóste zdobyła Roksana Oczki i HIGH FIVE BB Z, a na siódmym Julia Ganowska i NUMBER ONE 28.


Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141646


W konkursie TRAF Eventing Tour o nagrodę Raitech najlepszy okazał się lider rankingu – Jakub Wiraszka na Corrnero. To już czwarta wygrana tej pary.


- Kluczem do sukcesu myślę, że było sumienne przygotowanie, dobre przestudiowanie trasy i spokój podczas pierwszego nawrotu, aby spokojnie pokonać trasę i dostać się do drugiego nawrotu. Mimo, że nie wykonałem wszystkich skrótów i jeden ominąłem, to udało się nam nadrobić dobrym tempem. Corrnero to koń z największym sercem, który zawsze daje z siebie wszystko. Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć w całym cyklu. Byłaby to dla mnie ogromna niespodzianka, ponieważ jadąc do Warszawy nigdy bym się nie spodziewał, że tak to się może ułożyć, ale gdyby się udało to bardzo bym się ucieszył – powiedział Jakub Wiraszka.


Drugie miejsce zajęła Daria Kobiernik na Ideal Girl i tym samym awansowała w klasyfikacji generalnej na miejsce trzecie. Trzeci w konkursie był Paweł Warszawski na Fuercie.


Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141601
W piątym etapie CAVALIADA Dressage Tour rozgrywanym o nagrodę Fundacji In_Spire wzięło udział 8 par. Najlepszy wynik – 69,167% uzyskała Sandra Sysojeva z Litwy. Jest to piąte zwycięstwo tej pary. Karolina Mazurek z wynikiem 67,632% zajęła miejsce drugie, a trzecie – Tomasz Jasiński na L’Amour (67,193%). Mimo dziś piątego miejsca, Marcin Woldański utrzymuje się na pozycji trzeciej w klasyfikacji generalnej.


Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141610
W konkursie Średniej Rundy o nagrodę IDEA EXPO triumfowała Weronika Kosińska na wałachu Chivas RG Z. Pierwszy konkurs CAVALIADA Open Tour w kategorii Gold wygrała wygrała Lena Rybak-Massalska na koniu Rocky, a w kategorii Silver Zofia Pakur na klaczy Kufonia.


Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Ważne linki:

Strona www: https://sopot.cavaliada.pl/pl/
Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9652/competitions
Program: https://sopot.cavaliada.pl/pl/kibice/program/program-wydarzenia-cavaliada-sopot-2024/
Bilety: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2024.html
Rankingi: https://sopot.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi
Zapraszamy do skorzystania z transmisji online na: https://live.cavaliada.pl/