PO PRÓBIE TERENOWEJ W BABORÓWKU

Podziel się

Za nami próby terenowe podczas Equestrian Festival Baborówko. Dziś zawodnicy mierzyli się nie tylko z trudnym zadaniem, jakie postawił przez nimi gospodarz toru, ale także ze zmienną pogodą. W najwyżej dotowanym konkursie na prowadzeniu Szwajcar, Polak Mateusz Kiempa na miejscu dziewiątym.

W najbardziej prestiżowym konkursie zawodów z pulą nagród w wysokości 350 000 zł – klasie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza – Felix Vogg (SUI) na Colero przejął prowadzenie. Zawodnik w tym konkursie startuje na dwóch koniach i z Cartanią jest obecnie na miejscu piątym.
– Trasa była bardzo wymagająca, szczególnie pod koniec, gdzie zadania następowały szybko jedno po drugim. Było tam parę zagadek. (…) Jestem bardzo zadowolony z obu moich koni, zrobiły wszystko, o co je poprosiłem. – powiedział Felix Vogg. – To zupełnie różne konie. Pierwszy [Cartania – przyp. Baborówko] chce galopować bardzo szybko, więc w takich bardziej krętych crossach jest jej trudniej. Jednak to bardzo dobry koń w tej próbie. Drugi, Colero, jest trochę bardziej doświadczony, jego trzeba trochę pchać do przodu, więc takie trasy są dla niego idealne – podsumował reprezentant Szwajcarii.

Trasa krosu w tym konkursie była wymagającym zadaniem, dlatego większość zawodników do swojego wyniku musiała dopisać punkty karne za błędy na przeszkodach lub za przekroczenie normy czasu. Tylko dwoje zawodników ukończyło konkurs „na zero” – Lina Forsberg (SWE) na koniu Kaizen oraz Michael Jung (GER) na koniu Kilcandra Ocean Power i to właśnie oni zajmują odpowiednio miejsca drugie i trzecie.

Najlepszym Polakiem po próbie terenowej w konkursie CCI4*-S jest Mateusz Kiempa (POL) z Lassban Radovix. Zawodnik po dopisaniu 12,8 punktu karnego za przekroczenie normy czas z miejsca pierwszego po ujeżdżeniu spadł na miejsce 9 po krosie.

W 4 długich gwiazdkach o puchar Lotto na prowadzenie wysunęła się Nadja Minder (SUI) na koniu Toblerone. Amazonka przejechała kros na czysto, dopisując do swojego wyniku tylko 0,4 punktu karnego za przekroczenie normy czasu. Drugie miejsce zajmuje obecnie Ingrid Klimke (GER) z Equistros Sienna Just Do It, a trzecie należy do Jarno Verwimp (BEL) na Mahali.

W CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pierwsze i drugie miejsce po krosie utrzymały odpowiednio Anna Lena Schaaf (GER) z koniem Lagona Old oraz Antonia Baumgart (GER) na Ela Lou. Na miejsce trzecie wysunęła się Pia Münker na koniu Cascada.


Dziś w Baborówku odbyły się także próby skoków w klasach: CCI2*-S, CCI1*-Intro, CCIYH2*-S.


W klasie CCI2*-S pierwsze miejsce zatrzymał Jerome Robine (GER), który startuje w tym konkursie z dwoma końmi. Po ujeżdżeniu zawodnik miał pierwszą pozycję z koniem Coby R, a dziś ukończył skoki przez przeszkody na pierwszym miejscu z Avatar 42. Miejsce drugie należy do Pawła Warszawskiego (POL) z koniem Lucinda Ex Ani 4, a miejsce trzecie – do Janneke Boonzaaijer (NED) z Intermezzo Dea.


W konkursie dla młodych koni CCIYH2*-S z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze awansowała Merel Blom (NED) z Lortero. Miejsce drugie objął Christoffer Forsberg (SWE) z Camille K. A na miejscu trzecim uplasował się Andreas Dibowski (GER) z koniem Lillet 3.


W CCI1*-Intro odbyły się dziś próba terenowa i próba skoków, dlatego zawodnicy zakończyli już zmagania w tej klasie. Prowadzenie utrzymała Antonia Baumgart (GER) z Lagavulin 4. Miejsce drugie należy do Lotty Lamberg (FIN) z koniem Come In Like A Rose, a trzecie do Polki Emilii Tousty dosiadającej konia Nagato.


Jutro w Baborówku odbędą się próby skoków, które rozstrzygną czterodniowe zmagania zawodników na pięknych terenach Ośrodka Jeździeckiego Baborówko.
Więcej informacji oraz program na: www.festiwal.baborowko.pl